راهبردهای مدیریت ایمنی به تمامی بنادر کشور ابلاغ شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

راهبردهای مدیریت ایمنی به تمامی بنادر کشور ابلاغ شد

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت موضوعات مرتبط با ایمنی، بهداشت، محیط زیست کار و محیط کار کارگران گفت: برنامه عملیاتی سالانه در قالب راهبردهای حوزه مدیریتی ایمنی(HSE) تدوین و به تمامی بنادر کشور ابلاغ شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، “عبدالله جعفری” در حاشیه نشست تبیین اهداف عملیاتی حوزه hse در سال ۱۴۰۳ که در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت موضوعات مرتبط با ایمنی، بهداشت، محیط زیست کار و محیط کار کارگران به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی کارکرد بنادر در اولویت کاری و هدف‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این مهم با نگاه مساعد مدیرعامل سازمان و هیات عامل به عنوان یکی از جدی‌ترین کارها در سال جاری در بنادر پیگیری خواهد شد ضمن اینکه در راستای برنامه‌ریزی دقیق‌تر این اهداف برنامه عملیاتی سالانه در قالب راهبردهای حوزه مدیریتی ایمنیHSE)  ) تدوین و به بنادر ابلاغ شده است.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به منظور تببین و تبادل دیدگاه‌ها در حوزه‌های راهبردی، این راهبردها از ابتدای امسال با برگزاری نشست‌ها و بازدیدهای مستمر با مدیران و کارشناسان بخش ایمنیHSE)  ) در بخش‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی بنادر آغاز شده است.

بنادر باید به محیطی پویا و ایمن تبدیل شوند
جعفری با تاکید بر اینکه با مشارکت جمعی ایمنی بنادر را روبه روز ارتقا داده و بنادر به محیطی پویا و ایمن تبدیل شوند، تصریح کرد: بیش از نیمی از عملیات تخلیه و بارگیری کشور توسط بندر شهید رجایی راهبری و مدیریت می‌شود به همین دلیل نیز ایمنی کار و کارگر در این بندر نسبت به سایر بنادر دارای اهمیت است.
وی ارتقا ایمنی کار و کارگر در بندر شهید رجایی را نیازمند تلاش همگانی تمامی واحدهای این بندر دانست و یادآور شد: تمام سعی و تلاشمان باید در راستای کاهش حوادث ناشی از کار در بنادر باشد و از حوادث گذشته برای جلوگیری از تکرار آن در آینده درس بگیریم.

بنادر باید به سمت هوشمندسازی حرکت کنند
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی در بحث توسعه تجهیز و امکانات ایمنی در بنادر نیز با اشاره به اهمیت موضوعات مرتبط با HSE در فعالیت‌های دریایی و بندری، اظهار داشت: بحث تجهیزات ایمن و نیروی انسانی در تمامی بنادر مورد توجه قرار بگیرد اما نظر کلی هیات عامل سازمان بر این است که بنادر باید به سمت بنادر هوشمند، مکانیزه حرکت کرده و از دانش و ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شوند.
جعفری با بیان اینکه نوسازی و بهسازی ناوگان خودرویی آتش نشانی در اولویت‌های اصلی این سازمان است، گفت: در حوزه تجهیزات آتش‌نشانی بنادر کشور پایان سال گذشته به ۵۱ دستگاه انواع خودرو مجهز شدند که پنج دستگاه آن به بندر شهید رجایی، سه دستگاه بنادر شرق و دو دستگاه نیز به بندرلنگه اختصاص یافت.

افزودن ۱۲ دستگاه خودروی اطفای حریق به بنادر هرمزگان
وی ادامه داد: از این تعداد خودرو در بخش اطفای حریق ۱۲ دستگاه خودروی سبک و سنگین نیز جدیدا به بنادر استان هرمزگان اضافه شده است.
به گفته مدیر ایمنی سازمان بنادر؛ در آینده‌ای نزدیک با مساعدت معاونت مهندسی سازمان بنادر، خودروهای امداد و نجات مدرنی نیز به بنادر کشور اضافه می‌شود که بنادر تابعه نیز از این خودروها برخوردار خواهند شد.
جعفری خاطر نشان کرد: در راستای بهبود ایمنی بنادر کوچک و در یک امکان سنجی جدید، برنامه داریم امکانات جدیدتری در تمامی این بنادر تجهیز و تکمیل شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیت الله رئیسی تحت تأثیر اندیشه‌های ناب امامین انقلاب بود

چ خرداد 2 , 1403
زمان مطالعه: 3 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، پیام دریادار علیرضا تنگسیری به شرح زیر است؛ «اِنا لِله وَ اِنا اِلَیهِ راجِعُون» مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا «۲۳ احزاب» سلام علیکم خبر غم انگیز شهادت پرافتخار خدمتگزاران […]

همچنین بخوانید: