افزایش شناور ثبتی در استان هرمزگان به ۱۸ هزار فروند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد با بیان اینکه اوج فعالیت بازرسی‌های ثبتی، رده‌بندی و صدور گواهینامه ثبت کشتی‌ها در سال ۱۴۰۲ محقق شد، ادامه داد: این مهم پس از رفع موانع قانونی پیش روی ثبت قایق‌های صیادی بی‌هویت انجام شد.

مدیرکل بنادر هرمزگان گفت: در نتیجه دریافت مجوزهای صید و صیادی، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان موفق به ثبت هفت هزار و ۱۰۰ فروند قایق بی‌هویت با کاربری‌های صیادی و تفریحی شد.

عباس‌نژاد در این باره به دستاوردهای دولت سیزدهم در ثبت شناورهای صیادی و تجاری و  برکات سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید اشاره کرد و افزود: در سفر نخست آیت‌الله رئیسی، به استان هرمزگان و به دنبال تقاضاهای مردمی، دستور رفع مشکل به ارگان‌های اجرایی صادر و ثمره این اقدام در سفر دوم خادم الرضا به استان هرمزگان به بار نشست به نحوی که رییس جمهور شهید در دور دوم سفر استانی خود به هرمزگان از این رویداد به عنوان “کار بزرگی که به دست نیروهای جهادی و انقلابی انجام شد” یاد کرد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی درگاه الکترونیکی ثبت قایق‌ها به آدرس Sp.pmo.ir متقاضیان با ثبت نام و تکمیل اظهارنامه ثبت قایق بی‌هویت خود دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای پیگیری امور ثبت قایق ندارند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش 19 درصدی ارزش صادرات میگوی اکوادوربه بازار آمریکا در آوریل 2024

چ خرداد 9 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه صادرات میگو از اکوادور در آوریل 2024 با افزایش سالانه 19 درصدی مقدار و 4 درصدی از نظر ارزش و میانگین قیمت 4.82 دلار آمریکا به ازای هر کیلوگرم به 111.715 تن به ارزش 539 میلیون دلار آمریکا رسید که 12.5 درصد نسبت به آوریل 2023 […]

همچنین بخوانید: