مشکلات آزمایشگاهی تجار و بازرگانان در بندر شهید رجایی کاهش می یابد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مجتبی قهرمانی در شصت و یکمین بازدید خود از بندر شهید رجایی و دومین نشست ستاد استانی با دستورکار «راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع » به عنوان تاکید جدی رییس دستگاه قضا اظهار داشت: این آزمایشگاه تا مردادماه امسال در راستای کاهش مشکلات تجار و بازرگانان در استان و ارائه خدمات آزمایشگاهی، با 250 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تجهیزات این آزمایشگاه خریداری شده است، افزود: به همین منظور نیز طبق مصوبه‌ای از سوی دادگستری استان تا سه ماه آینده هیچ آزمایشی نباید به خارج از استان هرمزگان ارسال شود.

به گفته رئیس‌کل دادگستری هرمزگان، مطابق ابلاغ و اعلام به ادارات استان، فهرست آزمایشگاه‌هایی که نمونه‌ها به خارج از کشور ارسال می‌شود باید به دستگاه قضایی استان اعلام شود و لازم است ادامه کار این آزمایشگاه‌ها به شرکت‌های دانش بنیان سپرده شود

رییس‌کل دادگستری هرمزگان در خصوص «محموله روغن رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان» نیز گفت: در این بخش نیز بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم به دستگاه قضاییه گزارش شده و احتمالا مرجوع شدن اقدامات در دست پیگیری است.  

گفتنی است؛ شصت و یکمین بازدید رییس‌کل دادگستری هرمزگان از بندر شهید رجایی و همچنین دومین نشست ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید سال ۱۴۰۳ با سه دستور کار «تعیین تکلیف نهایی تجهیزات»، «ماشین‌آلات راه‌سازی»، «محموله روغن رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان» و همچنین پیگیری اقدامات انجام شده در خصوص «راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع» در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناامنی دریای سرخ ماهانه باعث افزایش مصرف یک میلیون تُن سوخت شده

چ خرداد 9 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه انحراف کشتی‌ها از دریای سرخ ماهانه یک میلیون تُن سوخت اضافی بر صنعت حمل و‌ نقل دریایی تحمیل می‌کند.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از ترید ویندز؛ «آدریان تولسون» کارشناس ارشد دریایی در کنفرانسی که در پاناما به عنوان آینده بانک، […]

همچنین بخوانید: