ساختار تعرفه خدمات بندری و دریایی رقابتی و یکپارچه می شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، خسرو سرایی در سومین نشست با نمایندگان شرکت های کشتیرانی، اپراتورهای بندری، تجار و صاحبان کالا در بندر انزلی اظهار داشت: سومین نشست کمیته راهبردی بنادر برای بازنگری و اصلاح ساختار تعرفه های خدمات بندری و دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و به منظور اخذ نظارت ذینفعان و ذی مدخلان در استان گیلان برگزار شد.

مدیر کل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه ها سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سومین نشست در سال جاری بوده، خاطرنشان کرد: این جلسات به منظور بررسی دقیق تر و خروجی واحد برای تمامی بنادر، تا کنون در برخی بنادر استان های بوشهر، خوزستان و گیلان برگزار شده و برنامه ریزی منظمی برای برپایی این نشست در دیگر بنادر کشور صورت گرفته است.

 سرایی با اشاره به هدف از اجرای پروژه مطالعاتی بازنگری و اصلاح ساختار تعرفه های خدمات بندری و دریایی، تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای اجرای سیاست‌های دولت بوده و رضایت‌مندی مشتریان و ذینعفان و همچنین  توجه به منافع اقتصادی ملی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هم اکنون بنادر شمالی ایران از ارزان ترین بنادر حوزه خزر در بخش های شناور و کالا  بوده و در بنادر جنوبی نیز در مقایسه با دیگر بنادر منطقه بسیار ارزان تر هستند، گفت: در بخش کالاهای عمومی و کالاهای اساسی نظیر غلات تعرفه های موجود حتی پاسخ گوی هزینه های بندری این گونه کالاها نیست و این در حالی ست که سازمان بنادر به منظور رقابت پذیر ساختن بنادر کشور، تعرفه های مترتب بر کشتی و کانتینر را برای سال های متمادی افزایش نداده است.

 

 

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دبیر جدید شورای توسعه سواحل مکران کیست؟

چ خرداد 9 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه محمد جلال‌مآب از اعضای کنسرسیوم شرکت های فولادی و معدنی می باشد، که متعهد به سرمایه گذاری 2.7 میلیارد دلاری در منطقه مکران بودند.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، امیر امیری‌فر نوشت: دوم خرداد ۱۴۰۳ در حالی که پیکر رئیس‌جمهور شهید بر دوش مردم […]

همچنین بخوانید: