افزایش ۴۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا‌های کانتینری در بندر بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش ۴۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا‌های کانتینری در بندر بوشهر

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب با بیان اینکه در دو ماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی در بندر بوشهر ۷۴.۵ درصد افزایش یافت اظهار داشت: میزان تخلیه و بارگیری کالا در دو ماه امسال در بندر بوشهر به ۶۶۳ هزار و ۴۴۱ تُن رسید.

وی از افزایش تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر خبر داد و ادامه داد: در مدت یاد شده تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر بوشهر نیز با افزایش ۴۷.۵ درصدی به ۱۰ هزار و ۱۹۵ (TEU) کانتینر رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه ترخیص کالای رسوبی بنادر بوشهر رتبه نخست کشور دارد گفت:  از مجموع کالا‌های رسوبی سنواتی ۹۷ درصد آن با تعامل سازنده دستگاه‌های قضایی ترخیص شده است.

وی گفت: در راستای کاهش کالا‌های رسوبی با اعمال بسته تشویقی برای تجار و بازرگانان در صورت ترخیص کالا‌ها ظرف ۱۰ روز هزینه‌ای بابت انبارداری دریافت نخواهد شد.

شکیبی نسب اضافه کرد: در بخش ترانزیت نیز در پنج سال منتهی به اواخر سال گذشته عملکرد بندر بوشهر تنها ۳۲ هزار تُن بوده است که این میزان از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون با افزایش حدود ۱۷ برابری به ۵۰۰ هزار تُن رسیده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیام تسلیت دبیرکل آیمو به مناسبت شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه

پ خرداد 10 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه آریسینیو دومینگز دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) با ارسال پیامی، شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان ایشان را به دولت و ملت ایران و به خانواده رئیس جمهور و دیگر جان باختگان این حادثه غم انگیز تسلیت گفت.   به گزارش مانا، در […]
پیام تسلیت دبیرکل آیمو به مناسبت شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه

همچنین بخوانید: