قایق مهاجران آفریقایی غرق شد؛ کشف ۴۱ جسد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

قایق مهاجران آفریقایی غرق شد؛ کشف ۴۱ جسد

 

به گزار ش مانا به نقل از الجزیره، علی الذیب، مدیرکل دفتر وزارت بهداشت یمن در استان شبوه فاش کرد که یک قایق حامل بیش از ۲۰۰ مهاجر آفریقایی با فاجعه مواجه شده و در آب‌های سواحل شبوه واژگون شده است.

وی تأیید کرد که تیم‌های جستجو و نجات دفتر بهداشت شبوه و سازمان بین‌المللی مهاجرت به طور خستگی ناپذیر برای بازیابی اجساد از سواحل منطقه راضوم در جنوب شرقی شبوه تلاش می‌کنند.

علاوه بر ۴۱ کشته، الذیب گفت که بیش از ۷۰ نفر از نجات یافتگان موفق شدند خود را به ساحل منطقه برسانند و به سرعت توسط تیم‌های حاضر در محل تحت مراقبت‌های اولیه پزشکی قرار گرفتند.

این مقام گفت که با توجه به اینکه برخی از مهاجران در پی این حادثه غم انگیز هنوز نامی از آن‌ها وجود ندارد، ممکن است تعداد کشته‌ها بیشتر شود.

یمن به عنوان یک گذرگاه برای هزاران مهاجر آفریقایی که به دنبال رسیدن به عربستان سعودی و دیگر کشور‌های خلیج فارس هستند، عمل می‌کند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

س خرداد 22 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه   فرج‌الله شکوهی پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در خلیج فارس، اظهار داشت: مخاطرات این هشدار تا روز ۲۵ خرداد ادامه دارد و افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در خلیج فارس از آثار […]
اعلام هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

همچنین بخوانید: