اعلام هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

اعلام هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

 

فرج‌الله شکوهی پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در خلیج فارس، اظهار داشت: مخاطرات این هشدار تا روز ۲۵ خرداد ادامه دارد و افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در خلیج فارس از آثار این هشدار دریایی است

وی نوع مخاطره این هشدار دریایی را وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید با جهت شمال غربی دانست و بیان کرد: افزایش ارتفاع موج دریا خلیج فارس تا ۲.۵ متر از دیگر مخاطرات هشدار دریایی سطح زرد است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه از فردا تا پایان هفته جاری با افزایش سرعت وزش باد، سواحل استان به تناوب متلاطم پیش‌بینی می‌شود اضافه کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت تا ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور ارتفاع موج دریای خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر تا ۲.۵  متر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن به‌ویژه شناور سبک و نیمه‌سنگین، پاره شدن تور صیادی و خطر غرق شدن شناگران از دیگر مخاطرات هشدار دریایی یاد شده است.

وی با تأکید بر خودداری از فعالیت‌های دریایی به ویژه تردد قایق‌های صیادی و تفریحی و اجتناب از شنا در سواحل استان بوشهر گفت: لازم است تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی در این وضعیت آب و هوایی اتخاذ شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد

س خرداد 22 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه   الله مراد عفیفی پور با ۲۸ سال سابقه کار در سازمان بنادر و دریانوردی، دارای دکترای مدیریت کسب وکار، فوق لیسانس مدیریت بنادر و کشتیرانی و لیسانس علوم دریانوردی است. وی پیش از این سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بود. کاپیتان […]
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد

همچنین بخوانید: