نشریه آمریکایی «فوربس» مدعی شد؛

قدرتمندترین کشتی جنگی جهان در ناوگان دریایی روسیه

نشریه آمریکایی «فوربس» نوشت: رزمناو سنگین هسته‌ای “دریادار ناخیموف” ناوگان دریایی روسیه که در حال نوسازی و مجهز شدن به تجهیزات و تسلیحات موشکی مدرن است، به قدرتمندترین کشتی جنگی در سطح جهان تبدیل خواهد شد.

رزمناو سنگین هسته‌ای دریادار ناخیموف ناوگان دریایی روسیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نشریه آمریکایی «فوربس» در مقاله‌ای نوشته است، رزمناو سنگین هسته‌ای و مجهز به تسلیحات موشکی “دریادار ناخیموف” متعلق به ناوگان دریایی روسیه، که در حال مدرنیزه شدن است، احتمالاً به قدرتمندترین کشتی جنگی در جهان تبدیل شود.

در این مقاله یادآوری شده است: «این رزمناو روسی از لحاظ اندازه، با کشتی جنگی آمریکایی از نوع آیووا (Iowa) قابل مقایسه است، ولی در “اصول و تجهیزات جنگی” به مراتب قدرتمندتر از آن است. این رزمناو با مجهز شدن به تجهیزات و تسلیحات مدرن، احتمالاً به قدرتمندترین کشتی جنگی در سطح جهان تبدیل خواهد شد.»

در این مقاله همچنین اشاره شده که رزمناو “دریادار ناخیموف” مسلح به موشک‌های مافوق صوت پی-700 «گرانیت» خواهد شد که با نام مستعار “قاتل هواپیما” و همچنین سامانه‌های دفاع ضد هوایی اس-300 و موشک‌های کا-33 «اوسا» مجهز شده‌اند.

نویسنده این مقاله، تجهیزات نظامی این رزمناو را “باورنکردنی” خوانده است.

در ماه جولای، کارشناسان نظامی ابراز اطمینان کردند که رزمناو “دریادار ناخیموف” که در سال 1983 ساخته شده، پس از مدرنیزه شدن، به یک قلعه مستحکم شناور تبدیل می شود که به تنهایی قادر است تمامی ناوگان ناتو را مهار کند.

این کشتی نظامی سنگین قرار است در سال 2022، به ناوگان دریایی روسیه تحویل داده شود. رزمناو “دریادار ناخیموف” یکی از نخستین کشتی‌هایی خواهد بود که موشک‌های مافوق صوت «زیرکون» را دریافت می‌کند. کلاهک این موشک‌ها قادرند 9 برابر سرعت صورت پرواز کنند و در عین حال در حین پرواز، مانور و تغییر مسیر را نیز انجام می دهند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعمال محدودیت‌های جدید توسط کشور‌ها برای دریانوردان

د شهریور 3 , 1399
اتحادیه تجارت بین‌المللی برای مدیریت کشتی و خدمه InterManager در نامه‌ای به دبیر کل IMO اعلام کرد محدودیت‌های جدیدی در ارتباط با تغییر خدمه در برخی بنادر آسیایی دوباره برقرار شده که می‌تواند زنگ خطر مجددی برای صنعت کشتیرانی باشد.
دریانوردان با شیلد مخصوص مقابله با کرونا در کنار کشتی‌های بندر