مرین‌پرس > اخبار سازمان‌ها و ارگان‌ها > شیوع کرونا هیچ خللی در ماموریت نیروی دریایی ارتش نداشته است
کد خبر: 10735 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

امیر دریادار خانزادی:

شیوع کرونا هیچ خللی در ماموریت نیروی دریایی ارتش نداشته است

امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: شیوع کرونا هیچ خللی در ماموریت نیروی دریایی ارتش نداشته است.

ناوچه‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، امیر دریادار حسین خانزادی با بیان اینکه شیوع کرونا هیچ خللی در مأموریتشان نداشته است گفت: بعد از شیوع کرونا تا به امروز چند رزمایش را انجام داده‌ایم و آن رزمایش‌هایی که بر اساس برنامه قرار است اجرا شود بدون استثنا اجرا و همه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم امنیت را با هیچ چیز دیگر معامله کنیم اظهار کرد: رزمایش موضوعی است که مهارت را برای همکاران ما به ارمغان می‌آورد. عرق‌هایی که امروز در دوران صلح ریخته می‌شود از ریختن خون در دوران دفاع جلوگیری می‌کند و مهارت است که به این موضوع کمک می‌کند.

وی ابراز کرد: رزمایش‌ها نمایشگر حضور، اقتدار، توانمندی هستند و موجب بازدارندگی راهبردی می‌شود که در عرصه دریا بسیار مهم است و این رزمایش‌ها حتماً برگزار می‌شود.

دریادار خانزادی عنوان کرد: ارتش را در سطح جامعه، به عنوان یک دیوان منظم می‌شناسند. قانون، مقررات، سلسله مراتب و نظم در ارتش بسیار اهمیت دارد و در نیروی دریایی قوانین و مقررات بسیار خاص تر است، هم دستورالعمل و پروتکل‌های نظامی و هم پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح خود در مجموعه ارتش اجرا می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ما با نظم بسیار بالا فاصله گذاری اجتماعی و مسائل مربوط به بهداشت و درمان را رعایت می‌کنیم اما ما هم بخشی از جامعه هستیم و رفت و آمدهای اجتماعی داریم و در صورت نیاز به شهر و به بخش‌های دولتی مراجعه می‌کنیم و این موضوع اندکی آسیب‌های خود را دارد اما تلاش کردیم که در برقراری نظم خودکفا باشیم و باری برای کشور ایجاد نکنیم.

وی اضافه کرد:در نیروی دریایی ماسک، پوشش‌های مخصوص، شوینده‌ها و ضدعفونی کننده ها را از همان ابتدا خودمان تولید کردیم و در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و بخشی از تولیدات ما در بخش عمومی هم مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن اماکن، رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی به طور جدی انجام می‌شود، به همین دلیل درگیری ما با کرونا بسیار کم بوده است.

مقام ارشد نظامی ایران تصریح کرد: آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر ناوگان‌هایشان درگیر کرونا شدند، ناو هواپیمابر که حدود ۵ هزار نفر در آن هستند و همینطور ناوشکن‌ها با این موضوع درگیر شدند و تبعات این ویروس در بعد نظامی هم ورود پیدا کرد؛ اما ما کارها و مأموریت‌های در نیروی دریایی ارتش متوقف نشده، تا امروز در مأموریت‌های ما هیچ خللی به وجود نیامده. یکی از موضوعات مهم برقراری امنیت در مرزها، مناطق دریایی، دریاهای آزاد تا خلیج عدن است، در همین زمان که با شما در حال صحبت هستم، ناوگروه ۶۹ نداجا در خلیج عدن مشغول مأموریت است، تلاش‌های نظامی ما در دریا در دوران کرونا حتی افزایش هم پیدا کرده است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تکرار رزمایش دریایی مرکب ایران، چین و روسیه

ش شهریور 15 , 1399
فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار امیدواری کرد رزمایش مرکب ایران، چین و روسیه تکرار شود.
مانور مشترک دریایی ایران و روسیه در دریای عمان و اقیانوس هند