تشریح آخرین وضعیت ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش

آخرین وضعیت تجهیز و ساخت ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش توسط فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش تشریح شد.

ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش ایران
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، امیر دریادار حسین خانزادی در خصوص آخرین وضعیت ناوشکن دنا گفت: دنا از روی سکو های ساخت پایین آمده و موتورهایش راه اندازی شده و بسیاری از سامانه‌ها و زیرسامانه هایش فعال شده است و ان‌شاالله به زودی اخبار خوبی راجع به دنا می‌شنویم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین در خصوص آخرین وضعیت ناوشکن دماوند جدید اظهار داشت: ناوشکن دماوند جدید هم همین وضعیت را دارد، یک بار به آب انداخته شد که جزئی از فرآیند ساخت است، تنش گیری های سازه انجام شده، تجهیزات اصلی، موتورها و خطوط شافت نصب شده‌است.

وی ادامه داد: همچنین یک پروانه در سینه آن نصب شده است که قدرت مانور را افزایش می‌دهد و برخی از تسلیحات آن هم نصب شده است. درباره دماوند هم اخبار خوب در راه است.

مقام ارشد نظامی ایران در خصوص ناوشکن تفتان نیز تصریح کرد: ناوشکن تفتان را وزارت دفاع می‌سازد، البته ساخت کاسه آن تمام شده و ادامه آنکه روی سازه و تجهیزش باشد در برنامه امسال قرار گرفته است.

دریادار خانزادی در خصوص ساخت ناوشکن سنگین ابراز کرد: ساخت آرایه های دفاعی از این قبیل برنامه ریزی بسیار دقیق می‌خواهد، ما با برنامه جلو می‌رویم و در این برنامه‌ها همه چیز در کنار هم قرار می‌گیرد. ساخت ناوشکن سنگین امروز در اولویت نیروی دریایی قرار گرفته است، اخیراً جلسه‌ای در این ارتباط داشتیم، منابع آن تأمین شده و کار ساخت سازه به زودی آغاز خواهد شد که پروژه نگین نام دارد. در این پروژه کار ساخت دسترویر ها انجام می‌شود که همین ناوشکن‌ها هستند.

ناوشکن البرز و سهند به سامانه دفاع نقطه‌ای مجهز شدند

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه چند سالی است که فناوری سامانه دفاع نقطه‌ای در داخل کشور با سرعت پیگیری شده و به رشد و بلوغ رسیده است ابراز کرد: این سامانه تولید شده و روی ساحل تست و آزمایش‌های آن انجام شده و بعد آن را بر روی سکو های شناور بردیم و در آنجا تست و آزمایش کردیم و بعد هم آن را روی ناوشکن البرز، سهند و همین طور ناوشکن‌های دیگر نصب کردیم و ناوشکن‌های ما یکی، یکی به این سامانه دفاع نقطه‌ای مجهز شدند که به نوعی آخرین لایه دفاعی است.

وی در پایان گفت: در بعضی از کشورها اسم این سامانه را دروازه‌بان گذاشته‌اند، موشکی که از لایه‌های دفاعی مختلفی عبور کند، این سامانه مثل یک دروازه‌بان کاملاً هوشمندانه ایستاده و شروع منهدم کردن موشک می‌کند. دیواره بزرگ آتش درست می‌کند و چهار تا شش هزار گلوله در دقیقه میزند و در همان چند ثانیه آغازین موشک را منهدم می‌کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فناوری‌های دریایی جز پیچیده‌ترین فناوری‌های روز دنیا است

ش شهریور 15 , 1399
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: فناوری‌های دریایی جز پیچیده‌ترین فناوری‌های روز دنیا است، وقتی یک کشور در فناوری‌های دریایی پیشرفت می‌کند سرریز آن به سایر بخش‌های جامعه، رشد و بلوغ فناورانه را به همراه دارد. به ویژه فناوری‌های دفاعی که بسیار پیچیده هستند، حضور در دریا یک حضور فناورانه و پیچیده است.
امیر دریادار حسین خانزادی - فرمانده نیروی دریایی ارتش

شاید برای شما جالب باشد