با رمز یا سیدالشهدا؛

رزمایش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش آغاز شد

مراحل اصلی رزمایش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش، از صبح امروز با رمز مقدس یا «سیدالشهداء(ع)» و با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی» با گسترش یگانهای شناور سطحی و زیر سطحی و یگانهای پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش و با حضور نیروهای جوان در دریای عمان آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.

آغاز رزمایش دریایی ذوالفقار با رمز یا سیدالشهدا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، رزمایش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش، با رمز مقدس یا سیدالشهداء(ع) و با  گسترش شناورهای سطحی و زیر سطحی و یگانهای پروازی نیروی دریایی، سامانه های راداری و موشکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)،یگانهایی از نیروی زمینی و جنگنده های نیروی هوایی در دریای عمان به مدت 3 روز  با فرماندهی قرارگاه ذوالفقار ارتش و با حضور ناظران قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) آغاز شد.

گستره رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش دو میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10درجه شمالی است و در این رزمایش طرحهای تاکتیکی آفندی و پدافندی برای حراست از آبهای سرزمینی کشورمان و حفظ خطوط مواصلاتی، برخی از مهمترین سامانه های رزمی از جمله موشک های کروز سطح به سطح و ساحل به دریا، اژدر، موشک های هوا به سطح و سطح به هوا و سامانه های راکت انداز از روی شناورهای سطحی، زیرسطحی، یگان های پروازی و پهپاد مورد تست و ازمایش قرار  می گیرد.

جزئیات رزمایش از زبان سخنگوی رزمایش ذوالفقار 99 ارتش

دریادار دوم شهرام ایرانی سخنگوی رزمایش ذوالفقار 99 ارتش گفت: ناوگروه شصت و نهم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن سهند و ناو پشتیبانی بندرعباس که اکنون در اقیانوس هند حضور دارند ضمن اشراف اطلاعاتی و رصد شناورهای بیگانه و دشمن در هزاران کیلومتر دورتر از آبهای سرزمینی ایران، اطلاعات لازم را جهت انجام عملیات های مقابله در اختیار دیگر یگان های حاضر در رزمایش قرار می دهند.

وی افزود: همچنین یگان های پروازی نیروی هوایی ارتش متشکل از جنگنده بمب افکن ها و همچنین پهپادهای رزمی در این رزمایش به اجرای طرح های از پیش تعیین شده خواهند پرداخت.

گفتنی است رصد و پایش حریم هوایی کشور و منطقه عمومی رزمایش در سرتاسر پهنه آبی جنوب کشور توسط قرارگاه پدافند هوایی کشور و حضور گسترده نیروی پدافند هوایی ارتش و همچنین اجرای آتش توسط سامانه های پدافندی برای مقابله با اهداف متخاصم بخش دیگری از طرح هایی است که در رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش انجام خواهد شد.

منبع: روابط عمومی ارتش

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عملیات مشترک و پیچیده هجوم آبخاکی

پ شهریور 20 , 1399
تکاوران و تفنگداران دریایی عملیات مشترک و پیچیده آبخاکی را در سواحل مکران به صورت دوسویه اجرا کردند.
عملیات مشترک و پیچیده هجوم آبخاکی در رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش