مرین‌پرس > سیاسی نظامی > سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیون پوندی انگلیس در بندر استراتژیک عمان
کد خبر: 11126 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیون پوندی انگلیس در بندر استراتژیک عمانزمان مطالعه: 1 دقیقه

وزارت دفاع انگلیس از سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار پوند دیگر در تجهیزات لجستیکی در بندر الدقم، در راستای بخشی از سفر به عمان و قطر برای بررسی چالش‌های امنیتی مشترک و همکاری آتی خبر داد.

به گزارش مرین‌پرس، سرمایه‌گذاری در این بندر عمانی حجم پایگاه کنونی انگلیس را سه برابر کرده و به تسهیل استقرارهای نیروی دریایی سلطنتی در اقیانوس هند کمک می‌کند. این بندر همچنین به محل تعمیر کشتی مجهز است که می‌تواند به دو ناو هواپیمابر انگلیسی کمک کند.  

این بندر عمان در سال ۲۰۱۸ برای مانور سیف ساریا ۳ مورد استفاده قرار گرفت و این توسعه می‌تواند هر چه بیشتر از برنامه آموزشی ارتش انگلیس در عمان حمایت کند.  

موقعیت دو بندر استراتژیک دقم و صلاله عمان بر روی نقشه

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در بیانیه‌ای گفت، دوستی دیرینه میان کشورش و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس “مهمتر از همیشه” است. به گفته او، همکاری در راستای ثبات منطقه‌ای و جهانی، با توجه به منافع دفاعی و امنیتی “حیاتی” است. این وزیر همچنین ارتباطات تجاری خودشان را “قدرتمند” توصیف کرد.

به گزارش مرین‌پرس، پیش از این ارتش آمریکا توافقنامه‌ای برای استفاده از دو بندر دقم و صلاله در عمان امضا کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درصدد تهیه دستورالعمل آب شیرین کن‌ها مطابق با استانداردهای جهانی هستیم

ش شهریور 22 , 1399
معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: با توجه به اهمیت نحوه فعالیت آب شیرین‌کن‌ها، برای رسیدن به یک دستورالعمل جهانی قرارداد مطالعه دستورالعمل آب‌شیرین‌کن‌ها را در سال ۹۸ منعقد کردیم که در حال نهایی شدن است و در مدت دو ماه آینده استخراج می‌شود.