سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیون پوندی انگلیس در بندر استراتژیک عمان

وزارت دفاع انگلیس از سرمایه‌گذاری ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار پوند دیگر در تجهیزات لجستیکی در بندر الدقم، در راستای بخشی از سفر به عمان و قطر برای بررسی چالش‌های امنیتی مشترک و همکاری آتی خبر داد.

ملوانان نیروی دریایی آمریکا بر روی ناو یواس‌اس نیتز در بندر استراتژیک دقم عمان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سرمایه‌گذاری در این بندر عمانی حجم پایگاه کنونی انگلیس را سه برابر کرده و به تسهیل استقرارهای نیروی دریایی سلطنتی در اقیانوس هند کمک می‌کند. این بندر همچنین به محل تعمیر کشتی مجهز است که می‌تواند به دو ناو هواپیمابر انگلیسی کمک کند.  

این بندر عمان در سال ۲۰۱۸ برای مانور سیف ساریا ۳ مورد استفاده قرار گرفت و این توسعه می‌تواند هر چه بیشتر از برنامه آموزشی ارتش انگلیس در عمان حمایت کند.  

موقعیت بنادر استراتژیک صلاله و دقم عمان بر روی نقشه
موقعیت دو بندر استراتژیک دقم و صلاله عمان بر روی نقشه

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در بیانیه‌ای گفت، دوستی دیرینه میان کشورش و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس “مهمتر از همیشه” است. به گفته او، همکاری در راستای ثبات منطقه‌ای و جهانی، با توجه به منافع دفاعی و امنیتی “حیاتی” است. این وزیر همچنین ارتباطات تجاری خودشان را “قدرتمند” توصیف کرد.

به گزارش مارین‌پرس، پیش از این ارتش آمریکا توافقنامه‌ای برای استفاده از دو بندر دقم و صلاله در عمان امضا کرده بود.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

درصدد تهیه دستورالعمل آب شیرین کن‌ها مطابق با استانداردهای جهانی هستیم

ش شهریور 22 , 1399
معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: با توجه به اهمیت نحوه فعالیت آب شیرین‌کن‌ها، برای رسیدن به یک دستورالعمل جهانی قرارداد مطالعه دستورالعمل آب‌شیرین‌کن‌ها را در سال ۹۸ منعقد کردیم که در حال نهایی شدن است و در مدت دو ماه آینده استخراج می‌شود.
تاسیسات آب شیرین کن آب دریا در هرمزگان