چهار فروند شناور به ناوگان عملیاتی دریابانی بوشهر الحاق شد

با حضور فرمانده مرزبانی ناجا و استاندار بوشهر چهار فروند شناور نیمه سنگین و تندرو با هدف تامین امنیت دریایی به ناوگان عملیاتی بوشهر الحاق شد.

شناور گشتی کلاس حیدر مرزبانی و دریابانی در دریای کاسپین
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فرمانده مرزبانی ناجا در این آئین گفت: این شناورها شامل ۲ فروند شناور ۶۰ فوتی نیمه سنگین حیدر و ۲ شناور تندرو کلاس خلیج فارس هستند که با توان نیروهای وزرات دفاع به صورت بومی ساخت و تحویل شده است.

سردار احمد علی گودرزی افزود: این شناورها از سرعت بالایی برخوردار هستند و تا ۵۶ گره دریایی می‌توانند ماموریت‌های مرزبانان را در عمق دریاها عملی کنند.

وی ادامه داد: بوشهر ۹۳۷ کیلومتر مرز دریایی دارد و با کشورهای قطر، کویت و عربستان سعودی هم مرز است و به لحاظ وجود ذخایر گازی، نفتی و میادین مختلفی که در این منطقه استراتژیک دریایی وجود دارد حساسیت را دو چندان می‌کند.

وی اضافه کرد: باتوجه به حضور نیروهای استیجاری فرا منطقه ای که در منطقه حضور دارند نیازمند این است که وجود و حضورمان در دریا بیشتر باشد.

گودرزی یادآورشد: از هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر نوار مرزی موجود در کشور  ۲هز ار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی است که بیشتر در جنوب کشور وجود دارد و نیاز به کمک و توجه بیشتری در این زمینه است.

وی اضافه کرد: وقتی ناوگان کشورهای فرامنطقه ای در منطقه هستند بایستی هماهنگی با سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی از حیث دریایی و با ارتش جمهوری اسلامی در عمق دریا معنادار باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مردم مرزنشین مرزبانان افتخاری ما  در کنار مرزبانان و دریابانی هستند و این پشتیبانی از ابتدای انقلاب تاکنون مستحکم بوده است.

وی برگزاری رزمایش دریایی مشترک نیروهای مرزبانی و صیادان استان بوشهر با هدف تامین امنیت پایدار در خلیج فارس را از جمله برنامه‌های مرزبانی در استان بوشهر عنوان کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فرانسه موشک کروز دوربرد آزمایش کرد

پ آبان 1 , 1399
وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که این کشور برای نخستین بار، یک موشک کروز دوربرد را از یک زیردریایی هسته‌ای شلیک کرده است.
شلیک موشک کروز دوربرد از زیردریایی اتمی نیروی دریایی فرانسه

شاید برای شما جالب باشد