مرین‌پرس > سیاسی نظامی > اجازه جولان دادن به دشمنان در آب‌های سرزمینی را نمی‌دهیم
کد خبر: 7346 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه:

اجازه جولان دادن به دشمنان در آب‌های سرزمینی را نمی‌دهیم

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همیشه مدافع ارزشها و منافع ملی خود هستیم و نمی‌گذاریم بیگانگان در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران به جولان دادن بپردازند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، سردار عباس غلامشاهی روز شنبه به مناسبت سالروز توقیف نفتکش انگلیسی در ۲۸ تیر ماه سال ۹۸ اظهار داشت: دشمنان بدانند در خلیج همیشه فارس خواب را بر آنها حرام می کنیم.

وی ادامه داد: در شرایطی که انگلیس در تنگه جبل الطارق نفتکش جمهوری اسلامی را به تعبیر رهبری (حفظ الله) دزدیده بود و در تمامی رسانه ها علیه ما فضاسازی کرده بودند، امام خامنه ای (مدظله العالی) در سخنرانی خود فرمودند جمهوری اسلامی و عناصر مومن نظام دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی جواب نمی‌گذارند.

وی اضافه کرد: در کمتر از ۷۲ ساعت با پاسخ قاطع و محکم دریا دلان غیور منطقه یکم ندسا مواجه شدند و نفتکش انگلیسیStina Bulk را باوجود اسکورت نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در خلیج‌فارس محاصره و توقیف کردیم که این کار باعث برهم خوردن معادلات و محاسبات آنها در روابط بین المللی شد.

وی بیان داشت: بدین ترتیب هیمنه پوشالی آنها در برابر چشم جهانیان فرو ریخت و توان رزم و اقتدار دلیر مردان سرو قامت نیروی دریایی سپاه در عالم طنین انداز شد.


منبع: ایرنا

محمد محمدی

دانشجو خبرنگار دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دستاوردی دیپلماتیک-حقوقی برای ایران

ش تیر 28 , 1399
توافق کشورهای حاشیه­ کاسپین در سال ۲۰۱۸ پیرامون کلیات رژیم حقوقی این دریا دستاورد مهم جمهوری اسلامی ایران در عرصه دیپلماسی محسوب می شود که پایان بخش بیش از دو دهه اختلاف نظر و مذاکره کشورهای حاشیه کاسپین در این زمینه بوده است؛ توافقی که بار دیگر توانمندی جمهوری اسلامی در عرصه حقوقی و دیپلماسی فعال را به ویژه در دوران تحریم و تلاش بی وقفه آمریکا برای انزوای ایران، به نمایش گذارد.