مرین‌پرس > سیاسی نظامی > اجازه جولان دادن به دشمنان در آب‌های سرزمینی را نمی‌دهیم
کد خبر: 7346 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه:

اجازه جولان دادن به دشمنان در آب‌های سرزمینی را نمی‌دهیمزمان مطالعه: 1 دقیقه

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همیشه مدافع ارزشها و منافع ملی خود هستیم و نمی‌گذاریم بیگانگان در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران به جولان دادن بپردازند.

به گزارش مرین‌پرس، سردار عباس غلامشاهی روز شنبه به مناسبت سالروز توقیف نفتکش انگلیسی در ۲۸ تیر ماه سال ۹۸ اظهار داشت: دشمنان بدانند در خلیج همیشه فارس خواب را بر آنها حرام می کنیم.

وی ادامه داد: در شرایطی که انگلیس در تنگه جبل الطارق نفتکش جمهوری اسلامی را به تعبیر رهبری (حفظ الله) دزدیده بود و در تمامی رسانه ها علیه ما فضاسازی کرده بودند، امام خامنه ای (مدظله العالی) در سخنرانی خود فرمودند جمهوری اسلامی و عناصر مومن نظام دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی جواب نمی‌گذارند.

وی اضافه کرد: در کمتر از ۷۲ ساعت با پاسخ قاطع و محکم دریا دلان غیور منطقه یکم ندسا مواجه شدند و نفتکش انگلیسیStina Bulk را باوجود اسکورت نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در خلیج‌فارس محاصره و توقیف کردیم که این کار باعث برهم خوردن معادلات و محاسبات آنها در روابط بین المللی شد.

وی بیان داشت: بدین ترتیب هیمنه پوشالی آنها در برابر چشم جهانیان فرو ریخت و توان رزم و اقتدار دلیر مردان سرو قامت نیروی دریایی سپاه در عالم طنین انداز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دستاوردی دیپلماتیک-حقوقی برای ایران

ش تیر 28 , 1399
توافق کشورهای حاشیه­ کاسپین در سال ۲۰۱۸ پیرامون کلیات رژیم حقوقی این دریا دستاورد مهم جمهوری اسلامی ایران در عرصه دیپلماسی محسوب می شود که پایان بخش بیش از دو دهه اختلاف نظر و مذاکره کشورهای حاشیه کاسپین در این زمینه بوده است؛ توافقی که بار دیگر توانمندی جمهوری اسلامی در عرصه حقوقی و دیپلماسی فعال را به ویژه در دوران تحریم و تلاش بی وقفه آمریکا برای انزوای ایران، به نمایش گذارد.