مرین‌پرس > سیاسی نظامی > سرنوشت ناو آتش‌گرفته مشخص نیست
کد خبر: 7353 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

فرمانده عملیات دریایی آمریکا:

سرنوشت ناو آتش‌گرفته مشخص نیست

یکی از فرماندهان ارشد نیروی دریایی آمریکا پس از قدم زدن بر روی ناو آتش گرفته “یو اس اس بونهام ریچارد” تاکید کرد که این ناو هواپیمابر دچار خسارت‌های ساختاری، برقی و مکانیکی گسترده‌ای شده است.

انفجار در ناو هواپیمابر آمریکایی یو اس اس بونهوم ریچارد
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، آدمیرال مایک گیلدی، فرمانده عملیات دریایی آمریکا متعهد شد تا تحقیقاتی جامع درباره بدترین آتش‌سوزی ناو نیروی دریایی آمریکا در خارج از جنگ در دوران معاصر انجام شود.

وی گفت: تحقیقات بررسی خواهد کرد که علت این آتش‌سوزی چه بوده، آیا هنگامی که این اتفاق رخ داد تعداد کافی ملوان در حال انجام وظیفه بودند یا خیر و چرا هنگامی که این آتش‌سوزی اوایل روز یکشنبه در حالی که کشتی لنگر انداخته بود، درگرفت، سیستم اطفای حریق آن غیرفعال بود.

آدمیرال گیلدی افزود: قصد دارم نتایج این تحقیقات را منتشر کنم. ما باید این مرحله را طی کنیم، همه اطلاعات را ثبت و بررسی کنیم و پی ببریم که آیا ما درست عمل کرده‌ایم یا نه. و اگر درست عمل نکرده‌ایم چطور باید سریعا اصلاحات را در این ناوگان اعمال کنیم تا مطمئن شویم که دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد. در جریان بازدیدی که از عرشه این ناو داشتم متوجه شدم که خسارت‌ها بسیار وسیع هستند و سرنوشت آن مشخص نیست.

وی تصریح کرد: صد درصد مطمئنم که صنعت دفاعی ما می‌تواند این ناو را به دریا بازگرداند.

ناوهای جنگی آبی-خاکی جزو معدود ناوها در این یگان هستند که می‌توانند به عنوان یک ناو هواپیمابر کوچک عمل کنند. اگر ناو “یو اس اس بونهام ریچارد” تعمیر نشود هزینه‌ای برابر با چهار میلیارد دلار برای نیروی دریایی آمریکا به منظور جایگزینی آن به همراه خواهد داشت.

آدمیرال گیلدی گفت: نیذوی دریای فکر می‌کرد که آتش را یکشنبه شب تنها چند ساعت پس از شروع تحت کنترل قرار داده اما بادی که از خلیج سن‌دیگو وزید، باعث شعله‌ور شدن و گسترش آتش شد.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت+فیلم

ش تیر 28 , 1399
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ششمین کشتی حامل محموله گندم اهدایی کشور هندوستان به مردم افغانستان در قالب ۳۵۵ کانتینر در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
کشتی گندم اهدایی در بندر چابهار