مرین‌پرس > سیاسی نظامی > ورود ناو جنگی آمریکا به کارائیب اقدامی تحریک آمیز است
کد خبر: 7365 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

وزارت خارجه ونزوئلا:

ورود ناو جنگی آمریکا به کارائیب اقدامی تحریک آمیز است

وزارت خارجه ونزوئلا به ورود ناو جنگی آمریکایی به دریای کارائیب و در نزدیکی آبهای سرزمینی این کشور هشدار داد و آنرا اقدامی تحریک آمیز توصیف کرد.

ناو «یو اس اس پینکنی» آمریکا در دریای کارائیب
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، وزارت خارجه ونزوئلا، گشت زنی یک ناو آمریکایی در دریای کارائیب و در نزدیکی آبهای سرزمینی این کشور را به شدت محکوم و آن‌را اقدامی تحریک آمیز توصیف کرد.

وزارت خارجه ونزوئلا بیان کرد: ناو «یو اس اس پینکنی» آمریکا در نزدیکی آبهای سرزمینی ما در ۱۶.۱ مایلی(حدود ۳۰ کیلومتری) از سواحل ونزوئلا به گشت زنی پرداخته است. ورود این ناو جنگی در این منطقه واقع در دریای کارائیب به مثابه نقض حقوق دریایی است.

در بیانیه وزارت خارجه ونزوئلا آمده است: ورود به این منطقه اقدامی تحریک آمیز و غیرقابل توجیه از سوی ایالات متحده آمریکا که دونالد ترامپ رئیس جمهور آن به دنبال براندازی نیکلاس مادرو همتای ونزوئلایی اش است، محسوب می شود.

این در حالی است که چندی قبل هم ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا پس از گشت‌زنی یک ناو آمریکایی در نزدیکی آب‌های سرزمینی کشورش به واشنگتن درباره هر گونه عملیات نظامی هشدار داده و اعلام کرده بود: چنانچه ناو آمریکایی قصد انجام عملیات نظامی در آب‌های ونزوئلا داشته باشد، پاسخ قدرتمندانه‌ای از نیروهای  مسلح ونزوئلا دریافت خواهد کرد.

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چند ماه پیش اعلام کرد قصد دارد تجهیزات نظامی کشورش در دریای کارائیب را افزایش دهد. وی هدف از این اقدام را مقابله با محموله‌های ادعایی مواد مخدر دانسته بود.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

موزه تاریخ طبیعی اشترالزوند تبدیل به موزه دریایی آلمان شد

ش تیر 28 , 1399
یکی از معروف‌ترین موزه‌های آلمان، موزه شهر اشترالزوند است که به‌تازگی تغییراتی از جمله در نام آن رخ داده است.
موزه تاریخ طبیعی دریایی آلمان