مرین‌پرس > سیاسی نظامی > ادامه ساخت کشتی‌های جنگی جدید
کد خبر: 7529 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

رئیس جمهور روسیه متعهد شد؛

ادامه ساخت کشتی‌های جنگی جدید

رئیس جمهوری روسیه در سفرش به شبه جزیره کریمه متعهد شد تا به برنامه بلندپروازانه ساخت ناوهای جدید ادامه دهد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان حضورش در مراسم آغاز ساخته شدن دو ناو در کارگاهی کشتی سازی در کرچ، کریمه گفت: روسیه به نیروی دریایی قوی برای دفاع از منافع خود و کمک به حفظ توازنی استراتژیک و ثبات جهانی نیاز دارد.

کرملین در بحبوحه تنش ها با غرب در نتیجه الحاق شبه جزیره کریمه در ۲۰۱۴ توسط مسکو، مدرنیزه کردن ارتش را در اولویت اصلی خود قرار داده است.

سفارت آمریکا در اوکراین این اقدام را محکوم کرده و در توئیتی نوشت، ساخت و ساز بدون مجوز کشتی و ناو در قلمروی مستقل اوکراین یک بار دیگر نقض هنجارهای بین‌المللی است.

روسیه همزمان با مراسم آغاز به کار ساخت این ناوها در کریمه، ساخت دو ناوچه را در سن پترزبورگ و دو زیر دریایی اتمی را در کمپانی کشتی سازی سوماش در شهر سوروودینسک، واقع در شمال روسیه آغاز کرده است.

پوتین همچنین گفت: نیروی دریایی روسیه در هشت سال گذشته ۲۰۰ فروند کشتی جنگی جدید سفارش داده و به مدرنیزه کردن ارتش ادامه می دهد. نیروی دریایی روسیه ۶۰ کشتی در ماموریت های گشت زنی دارد. ما به تلاش هایمان برای توسعه نیروی دریایی مدرن ادامه می دهیم و کشتی ها را با تسلیحات جدید مجهز می‌کنیم.

مقام های روسیه به این نکته اشاره کردند که ناوچه های جدید و زیردریای های اتمی که روز دوشنبه ساخت آنها آغاز شده به تسلیحات فراصوت مجهز می‌شوند. ارتش روسیه اعلام کرد، موشک های کروز فراصوت Zircon  قابلیت اصابت به هدف در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری را دارند و می‌توانند ۹ برابر سریعتر از سرعت صوت حرکت کنند و در تست ها موفق عمل کرده و در آینده ناوهای نیروی دریایی با آنها تجهیز می‌شود.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رزمایش نسیم دریا 2020

س تیر 31 , 1399
زمایش نسیم دریا (SEA BREEZE 2020) توسط نیروی دریایی آمریکا و کشورهای ناتو به میزبانی اوکراین در دریای سیاه 20 تا 26 جولای برگزار خواهد شد.
رزمایش نسیم دریا 2020 - Sea Breeze