مرین‌پرس > سیاسی نظامی > ناو هواپیمابر«یو اس اس آیزنهاور» از دریای عرب خارج شد
کد خبر: 7576 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

ناو هواپیمابر«یو اس اس آیزنهاور» از دریای عرب خارج شد

نیروی دریایی آمریکا از خروج «ناوگروه آیزنهاور» خود از شمال دریای عرب و حرکت به سمت دریای سرخ خبر داد.

ناو هواپیمابر آیزن هاور USS Dwight D. Eisenhower
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، نیروی دریایی آمریکا از خروج ناو هواپیمابر «یو اس اس دی وایت آیزنهاور»  نیروی دریایی ایالات متحده  از شمال دریای عرب خبر داد.

به نوشته وبگاه «نیروی دریایی آمریکا»  یک مقام نیروی دریایی ایالات متحده تایید کرد که این ناو هواپیمابر دیگر در این منطقه فعالیت نمی‌کند.

این ناو همراه به ناوگروهش از ماه فوریه (اسفند) همزمان با تشدید تنش ایالات متحده با ایران در دریای عرب مستقر شده بود. ناو هواپیمابر آیزنهاور اینک به سمت دریای سرخ حرکت کرده و چهار کشتی جنگی دیگر نیز آنراهمراهی میکنند.

نیروی دریایی آمریکا از احتمال جایگزین شدن ناو هواپیمابر نیمیتز با ناو آیزنهاور خودداری کرد. اینک ناو هواپیمابر نیمیتز با نیروی دریایی هند در اقیانوس هند در حال برگزاری رزمایش است.

ین در حالی است که  نیروی دریایی آمریکا در روزهای گذشته نیز از خروج  یک ناو خود که مدتی در آبهای خلیج‌فارس مستقر بود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، ناو آبی، خاکی «یو اس اس باتان» پس از مدتی استقرار در خلیج‌فارس، عازم پایگاه خود در «نورفلوک» در آمریکا شد.این ناو جنگی در زمان استقرار در خلیج‌فارس با شرکای منطقه ای ایالات متحده از جمله عربستان و امارات متحده عربی تمرینهای مشترکی  انجام داد. بخشی از این تمرینها در دو جزیره عربستانی «کاران» و «کوران» برگزار شد.

واشنگتن مدعی است که حضور ناوهای هواپیمابر در منطقه با هدف ایجاد بازدارندگی برابر ایران صورت گرفته اما تهران ضمن رد این ادعا گفت‌وگوی منطقه‌ای برای کاهش تنش  وخروج قوای بیگانه  از منطقه را  پیشنهاد کرده است.


منبع: فارس

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

صادرات بیش از ۲۳ هزارتن ماهی و آبزیان دریایی طی ۳ ماه

چ مرداد 1 , 1399
سخنگوی گمرک گفت: طی ۳ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۳ هزارو۴۶۲ تن انواع ماهی وسایر آبزیان دریایی از کشور صادر شده است و نزدیک به ۳هزار و ۳۰۵ تن نیز واردات به کشور به ثبت رسیده است.
ماهی قزل آلا