مرین‌پرس > سیاسی نظامی > برای فعالیت در مدیترانه به مجوز احدی نیاز نداریم
کد خبر: 7582 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

رئیس جمهور ترکیه؛

برای فعالیت در مدیترانه به مجوز احدی نیاز نداریمزمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد: برای فعالیت در مدیترانه به مجوز احدی نیاز نداریم.

به گزارش مرین‌پرس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد: فعالیت کشتی‌های لرزه‌نگاری و حفاری کشورمان (در مدیترانه شرقی) به مجوز دیگران نیازی ندارد. تاکنون در چارچوب قوانین بین‌المللی دریایی و حقوق خود در دریای مدیترانه عمل کرده و ادامه خواهیم داد.

وی درخصوص موضع کشورش در قبال لیبی نیز گفت: موجب عقب‌نشینی کودتاگرانی که امنیت لیبی را تهدید می‌کردند، شدیم. تحولات اخیر را پیگیری می‌کنیم، به کسی اجازه نمی دهیم چشم طمع به این کشور داشته باشد.

گفتنی است، دلیل اصلی شدت گرفتن تنش ها میان ترکیه و یونان، اقدام ترکیه در انجام اکتشاف و استخراج نفت و گاز از دریای مدیترانه و مناطق نزدیک به جزایر یونان است.

در همین رابطه پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانسی رسانه‌ای اعلام کرده بود که آنکارا همراه با دولت لیبی در صدد اکتشاف و توسعه نفت و گاز در میادین مدیترانه است.

نخست‌وزیر یونان نیز پس از این رویداد در نامه‌ای به اتحادیه اروپا هشدار داد که این رویکرد به بحران میان دو کشور منجر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راه اندازی شرکت حمل و نقل بین المللی در مازندران الزامی است

چ مرداد 1 , 1399
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، راه اندازی شرکت حمل و نقل بین المللی را برای توسعه مناسبات با روسیه و اوراسیا الزامی دانست.