مرین‌پرس > سیاسی نظامی > آمریکا بدنبال استقرار واحدهای ویژه «ضد کشتی» در ژاپن است
کد خبر: 8527 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

آمریکا بدنبال استقرار واحدهای ویژه «ضد کشتی» در ژاپن است

آمریکا در ادامه پروژه چین هراسی خود در حال مذاکره با مقامات توکیو برای استقرار واحدهای ویژه نیروی دریایی ایالات متحده در سواحل ژاپن برای جلوگیری از دسترستی چینی ها به اقیانوس آرام است.

موشک ضد کشتی نیروی دریایی آمریکا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، آمریکا با هدف جلوگیری از دسترسی آسان نظامی چین به اقیانوس آرام، مذاکرات خود با ژاپن را درباره استقرار واحدهای سیار نیروی دریایی در اوکیناوا به همراه تسلیحات ضد کشتی و سامانه موشکی آغاز کرده است. 

ژنرال «دیوید برگر» فرمانده نیروی دریایی آمریکا با تائید این مطلب گفت: شما باید آماده بوده و از هر گونه پیشروی چین در آینده جلوگیری کنید. 

این موضوع در حالی مطرح می شود که در هفته های اخیر تنش های میان چین و آمریکا به اوج خود رسیده و «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده، سخنان تحریک آمیزی را درباره دریای چین جنوبی ایراد کرده است. 

علاوه بر آن روابط دیپلماتیک دو کشور نیز در پی دستور آمریکا برای تعطیل شدن کنسولگری چین در شهر هیوستون تگزاس، نیز به سردی گرائیده است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جوابیه‌ای که خود تائیدی بر اعتراض شد

ی مرداد 5 , 1399
توضیحات سازمان حفاظت از محیط زیست درخصوص تخلف صورت گرفته در عدم برگزاری مناقصه و فراخوان عمومی برای اجرای پروژه احیای مرجان های خارگ، تحمیل شرکت غیرمرتبط و فاقد تخصص و تجربه را ثابت کرد.
جوابیه