مرین‌پرس > سیاسی نظامی > کشتی مین‌روب نیروی دریایی انگلیس از خلیج فارس خارج شد
کد خبر: 8909 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

کشتی مین‌روب نیروی دریایی انگلیس از خلیج فارس خارج شد

نیروی دریایی انگلیس از بازگشت یک فروند کشتی مین‌روب خود از خلیج فارس و عزیمت به انگلیس پس از 8 ماه حضور در آب‌های منطقه خبر داد.

کشتی مین‌روب HSM SHOREHAM نیروی دریایی انگلیس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، کشتی مین روب «اچ ام اس شورهام»  بعد  از 8 ماه استقرار در آب‌های خلیج‌فارس به انگلیس بازگشت. نیروی دریای انگلیس در بیانیه خود اعلام کرده که خدمه این کشتی مین‌روب سه ماه پرکار را در خلیج‌فارس سپری کرده و به ناوهای آمریکا حاضر در منطقه کمک کردند.

این کشتی جنگی انگلیسی در مدت استقرار در منطقه در پایگاه نیروی دریایی انگلیس در بحرین مستقر بود. نیروی دریایی انگلیس در ماه‌های گذشته در چند نوبت عملیات مین روبی را با آمریکا و برخی کشورهای منطقه در خلیج‌فارس برگزار کرد.

چندی قبل نیز ناوگان پنجم دریایی آمریکا حاضر در منطقه همراه با نیروی دریایی انگلیس  یک رزمایش مشترک مین روبی را در خلیج‌فارس برگزار کردند. در این رزمایش علاوه بر کشتیهای مین روب، بالگردهای «ام ایچ-53»، غواصان و تجهیزات کنترل از راه دور ویژه اعماق دریا ، کشتیهای کلاس «اونجر»  و قایقهای گشتی  حضور داشتند. آمریکا مدعی است که این تمرین‌ها جهت پشتیبانی از حمل و نقل تجاری و تامین امنیت تردد دریایی صورت می‌گیرد. (جزئیات بیشتر)

ایران بارها مخالفت خود را با استقرار قوای خارجی در منطقه اعلام  و تاکید کرده امنیت منطقه باید توسط کشورهای همسایه و بدون حضور بیگانگان تامین شود.


منبع: فارس

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آب و برق جزیره لاوان رایگان توزیع می‌شود

ج مرداد 10 , 1399
آب و برق جزیره لاوان توسط شرکت نفت فلات قاره تأمین می‌شود و رایگان در اختیار ساکنین جزیره قرار داده می‌شود.
آب و برق رایگان جزیره لاوان