فرمانده ناوگان شمال :

بخش عمده امنیت در دریاها برعهده نیروی دریایی ارتش است

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی و ارشد نظامی آجا در گیلان با اشاره به اینکه اقتصاد پویا نیازمند تامین امنیت به‌ویژه در مرزهای آبی کشور است، گفت: به دلیل اینکه اقتصاد کشور دریا پایه است، بخش عمده ای از تامین امنیت در دریاها بر عهده نیروی دریایی ارتش است.

دریادار دوم عبدالوهاب طاهری- فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، دریادار دوم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری در ستاد ناوگان شمال اظهار داشت: یک سوم از مرزهای کشورمان، مرز آبی  است در حالی که بیش از ۷۰ درصد واردات و صادرات کالاهای غیرنفتی و ۹۷ درصد صادرات نفتی از طریق دریا انجام می‌شود.

وی افزود: به دلیل این حجم از مبادله کالا از طریق مرزهای دریایی ضرورت دارد در عرصه دریا شاخصه‌های نظام را به خوبی بدانیم تا امنیت لازم در این دریاها را تامین کنیم.

امیر طاهری با بیان اینکه اقتصاد ایران دریامحور است، ادامه داد: اقتصاد پویا نیازمند تامین امنیت است و بخش عمده ای از تامین امنیت در دریاها توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی فراهم می شود.

وی با بیان اینکه دریا در کنار فرصت هایی که برای کشور دارد به همان اندازه یک تهدید نیز به شمار می‌رود، گفت: اگر قرار باشد یک زمان در تقابل قدرت‌های دنیا قرار بگیریم این تقابل از طریق دریا خواهد بود و این امر توسط  رهبر معظم انقلاب در مورد دریا و اهمیت امنیت آن با استفاده از نیروی توانمند و راهبردی گوشزد شده است.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آزاد سازی ۴۰۰ کیلومتر از حریم ۶۰ متری دریای کاسپین

چ مرداد 15 , 1399
رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: تاکنون از حدود ۴۷۸ کیلومتر از اراضی ساحلی استان مازندران بیش از ۴۰۰ کیلومتر با تلاش وهمکاری دادستان‌های سراسر استان مازندران و مسئولان مرتبط آزادشده است.
آزادسازی سواحل دریای کاسپین