مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > گیلان > قدردانی سازمان جهانی دریانوردی از نداجا به دلیل تامین امنیت کشتی‌ها
کد خبر: 9332 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

قدردانی سازمان جهانی دریانوردی از نداجا به دلیل تامین امنیت کشتی‌ها

فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با بیان اینکه اثر «احساس امنیت» از خود «امنیت» تاثیرگذارتر است که این مهم توسط اصحاب رسانه محقق می‌شود، گفت: سازمان جهانی دریانوردی در سه مرحله از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به دلیل تامین امنیت کشتی‌های جهان در خلیج عدن قدردانی کردند.

نشست خبری فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، امیر دریادار دوم آریا شفقت‌رودسری در جمع خبرنگاران با اشاره به آموزش ۷۰ درصد نیروی انسانی نداجا در این مرکز، بیان کرد: فرمانده تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا دارای ۱۶ مرکز آموزش علمی و یک مرکز نظامی است که با به‌کار گیری اساتید مجرب، وظیفه تربیت ۷۰ درصد از نیروی انسانی نداجا را در ۲۱ تخصص برعهده دارد.

فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت ادامه داد: این مجموعه مهد علم، دانش و تخصص‌های مختلف دریایی نظیر سامانه‌های زیردریایی و سطحی که جزء دانش‌های «های‌تک» هستند، است.

وی عنوان کرد: در یک ناوشکن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه بکار رفته که هر کدام از این قطعات دارای دانش فنی و تخصصی بوده که در یگان‌های زیرسطحی این موضوع حساس‌تر است.

شفقت‌رودسری گفت: نیروی دریایی یک نیروی ترکیبی است زیرا وقتی از ساحل دور می‌شویم یگان‌های سطح، زیرسطحی و هوادریا در کنار ناوهای نیروی دریایی هستند؛ توان و اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست سیاست ۱۹۷ ساله آمریکا را مبنی بر اینکه هر کس از جبل‌الطارق عبور کند درمقابل او می‌ایستد، درهم شکست چراکه با سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در ارسال نفتکش‌ها اقتدار نظام به اثبات رسید و بر همگان محرز شد که آنها ابرقدرت نیستند.

فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با اشاره به حضور مقتدرانه ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب‌های آزاد و همچنین تلاش آنان در برقراری امنیت، گفت: سازمان جهانی دریانوردی در سه مرحله از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به دلیل تامین امنیت کشتی‌های جهان در خلیج عدن قدردانی کردند.

به گزارش مرین‌پرس، اصحاب رسانه با همراهی ناخدا سیدجواد حسینی، جانشین فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت از مراکز آموزشی «کارگاه دیگ و ماشین بخار، تعادل کشتی و توربین بخار»، «کارگاه تجهیزات فرعی یگان‌های شناور»، «کارگاه دیزل»، «لابراتوار سوئیچ برد»، «مرکز آموزش برق و الکترونیک»، «مرکز آموزش زیرسطحی و ضد زیرسطحی»، «مرکز آموزوش پیکان»، «مرکز آموزش مخابرات دریایی» و «مرکز آموزش راه و عملیات» بازدید کردند.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

صیادی در بندر ماهشهر احیا می‌شود

پ مرداد 16 , 1399
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: فرهنگ صید و صیادی در منطقه قوی است اما حلقه پرورش شکل نگرفته بود که ما با اجرای 3 طرح تصویب شده در سند توسعه بندر ماهشهر، تجربیات تخصصی خود در سراسر کشور را به کار خواهیم گرفت.
نبی الله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات