مذاکرات درباره بخش‌های مهم رژیم حقوقی دریای کاسپین تمام شده است

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه درباره آخرین تصمیمات رژیم حقوقی دریای کاسپین گفت: کنوانسیون آن نوشته شده و مذاکرات در بخش مهمی از این رژیم حقوقی به پایان رسیده است.

کشورهای حوزه دریای کاسپین

به گزارش مارین‌پرس، محسن بهاروند معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در مورد آخرین تصمیمات رژیم حقوقی دریای خزر گفت: کنوانسیون آن نوشته شده  و مذاکرات در بخش مهمی از این رژیم حقوقی به پایان رسیده است.

وی افزود: فقط در یک موضوع که در مورد خط مبدأ سرزمین‌های ملی کشورها مانده است که بعد از توافق بر سر خط مبدأ به پارلمان‌ها رفته و در آنجا تصویب خواهد شد.

بهاروند در مصاحبه با رسالت تصریح کرد: در مورد اصل موضوع توافق وجود دارد. ما همیشه خواستار این بودیم که این دریا فقط متعلق به پنج کشور عضو باشد و متعلق به صلح باشد. ورود نیروهای خارجی و همچنین وجود پایگاه‌های خارجی در این دریا ممنوع است. سطح‌های آبی بین همه کشورها مشترک است و توجه به محیط زیست دریای خزر نیز بسیار مهم بوده و نباید به فعالیت اقتصادی لطمه وارد کند.

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه تأکید کرد:  مذاکرات در مورد بخش‌های مهم رژیم حقوقی دریای خزر به پایان رسیده است. 

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شماره 32 ماهنامه بندر و دریا منتشر شد

ی مرداد 26 , 1399
شماره 32 دوره جدید انتشار ماهنامه دریانوردی «بندر و دریا» به‌تازگی منتشر شده و روی پیشخوان مطبوعات آمده است.
شماره 279 نشریه و ماهنامه بندر و دریا

شاید برای شما جالب باشد