تخفیف ۴۰ درصدی هزینه های کالا بین دو بندر هند و چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان از تمدید تخفیفات ۴۰ درصدی هند در هزینه های بندری و کالا بین ۲ بندر این کشور با بندر چابهار خبر داد.

همکاری‌های دریایی ایران و هند در بندر چابهار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، بهروز آقایی بیان کرد: تخفیفات متقابل بین بندر شهید بهشتی چابهار  و ۲ بندر مهم هند، سال گذشته در راستای پیوندهای منطقه ای، افزایش حجم ترافیک کالا و ترغیب صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی، برای اولین بار اجرایی شد.

وی ادامه داد: امسال نیز با پیگیری ها و تخفیفات اعمالی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار، تخفیف ۴۰ درصدی هزینه های بندری کالا و کشتی در ۲ بندر جواهر نهرو و کاندلا در  هند، برای محموله های ارسالی از مبدا یا مقصد بندر شهید بهشتی چابهار ، به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: این تخفیفات به طور قطع به پایداری فعالیت خطوط کشتیرانی بین بنادر هند و بندر شهید بهشتی، افزایش فعالیت تجار و رونق تجارت منطقه کمک خواهد کرد.

وی افزود: بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران که در بخش شمالی دریای عمان قرار گرفته است، به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب های آزاد بین المللی جایگاه ویژه ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه از جمله هند دارد.

آقایی اذعان کرد: مدل همکاری‌های بندر چابهار با بنادر هند می تواند الگویی برای دیگر بنادر کشور جهت افزایش همکاری‌های منطقه و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های منطقه ای این بنادر در شمال و جنوب باشد.

مسیر دریایی بندر کاندلا و بمبئی و چابهار به افغانستان
همکاری تجاری هند-ایران-افغانستان

وی اضافه کرد: با اعمال این تخفیفات از سال گذشته شاهد رشد روزافزون صادرات و واردات کالا بین بنادر هند و چابهار هستیم، به گونه ای فقط طی ۶ ماهه امسال علاوه بر رونق چشمگیر صادرات کالا به مقصد هند و تداوم تردد منظم خطوط کشتیرانی لاینر به صورت هفتگی بین بنادر این کشور و بندر چابهار، ۷۵ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی منتقل شد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جسد غواص غرق شده در نزدیکی سکوی نفتی فروزان پیدا شد

ی مهر 27 , 1399
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جسد غواص غرق شده در نزدیکی سکوی نفتی فروزان پیدا شد.

شاید برای شما جالب باشد