برج کنترل ترافیک دریایی چابهار نماد گردشگری دریایی

معاون فنی و مهندسی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پروژه برج ترافیک دریایی چابهار به عنوان نماد گردشگری دریایی نام برد.

برج کنترل ترافیک دریایی بندر شهید بهشتی چابهار
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، عباس آذرپیکان اظهارداشت: بزرگترین بندر اقیانوسی کشور با موقعیتی منحصر بفرد و برخورداری از زیرساخت‌های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته قابلیت تبدیل شدن به قطب تجاری منطقه را دارد.

آذرپیکان گفت: پروژه‌های عمرانی بندرچابهار در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، توجه ویژه دولت و با پیگیری مستمر و مداوم با سرعت و حتی فراتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست.

معاون فنی و مهندسی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عملیات ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار نیز با هدف حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت در سال گذشته آغاز شد، افزود: بحران کرونا هم مانع رونق پروژه برج کنترل نشد به گونه‌ای که درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه جلوتر از برنامه زمانبندی است.

وی بیان کرد: این پروژه به دلیل ظرفیت‌های مکانی و قرارگیری روی زمین مرتفع بلندترین و مجهزترین ساختمان‌ برج کنترل در کل بنادر کشور خواهد بود و به دلیل موقعیت استراتژیک این بندر و پیچیدگی عملکردی می‌تواند به عنوان نماد بنادر و دریانوردی کشور و شهر چابهار جایگاه ویژه‌ای را کسب کند.

 آذرپیکان با اشاره به اهداف ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار افزود: دید کامل به محوطه‌های بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، مسیر آبراه، فعالیت ادوات و تجهیزات بندری، استقرار برج مراقبت دریایی، مرکز جست و جو و نجات دریایی و فضاهای عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار از اهداف اجرای این پروژه است.

وی از این پروژه به عنوان نماد گردشگری دریایی نام برد و تصریح کرد: ارتفاع برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ۶۰ متر و دارای ساختمان اداری نیز است.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آمبولانس دریایی جزیره هرمز به بهره برداری رسید

ی تیر 15 , 1399
همزمان با میلاد‌ امام رضا(ع)، آمبولانس دریایی جزیره هرمز با حضور مسئولین مربوطه به بهره برداری رسید.