کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر پهلو می‌گیرند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اجرای طرح مجتمع بندری نگین ظرفیت پهلوگیری شناورها در اسکله بندر بوشهر را تا ۵۰ هزار تن افزایش می‌دهد.

اسکله بندر بوشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سیاوش ارجمندزاده اظهار داشت: اجرای طرح‌های اسکله‌سازی، راه دسترسی به  بندر نگین و لایروبی حوضچه این بندر از جمله پروژه‌های مهمی است که در رونق اقتصادی و تجارت بسیار مهم و تاثیرگذار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر در عرصه تجارت و دریانوردی سابقه‌ای پیشینه و درخشان دارد که اجرا طرح‌های توسعه‌ای بنادر استان بوشهر نوید بخش قرارگیری بر بستری برای رسیدن به این رونق دیرینه است.

ارجمندزاده ادامه داد: رونق تجارت دریایی استان بوشهر علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد زمینه‌ را برای افزایش صادرات از استان کمک می‌کند.

وی با اشاره به پهلوگیری دومین کشتی ۲۰ هزار تنی خاک فسفات در بندر بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود باعث شده تا تخلیه این کشتی‌های وارداتی یکی پس از دیگری براساس برنامه‌های زمانبندی تخلیه شوند.

ارجمندزاده افزود: واردات این دو کشتی به راه‌اندازی خط تولید چند شرکت تولید کود فسفات استان کمک شایانی کرده و گامی حائز اهمیت در مسیر تحقق رونق تولید است.

وی یادآور شد: با اتمام طرح‌های توسعه مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه در بندر بوشهر از هفت میلیون تن کنونی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ابتلای ۴۰ سرنشین کشتی مسافرتی نروژی به کرونا

د مرداد 13 , 1399
به گفته مقامات نروژ، تست کرونای دست‌کم ۴۰ مسافر و خدمه از یک کشتی مسافرتی، مثبت اعلام شده و مقامات هنوز در تلاش‌اند تا تعدادی مسافر را از دو سفر اخیر این کشتی به قطب شمال ردیابی کنند.
کشتی ام اس روالد آموندسن - MS Roald Amundsen ship

شاید برای شما جالب باشد