بنادر تجاری، مهمترین معیار و شاخص فعال بودن اقتصاد یک کشور است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بنادر تجاری، مهمترین معیار و شاخص فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند، گفت: فعالیت‌ها در بنادر ایران حتی یک لحظه هم متوقف نمی‌شود.

بندر شهید رجایی نبض تپنده تجارت دریایی ایران
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمد راستاد افزود: در بخش دریایی کشور قابلیت‌های بسیار زیادی داریم و در دنیا روی این مسئله تمرکز زیادی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران در این بخش دارای چه ظرفیت‌هایی است و در عین حال چه فعالیت‌هایی انجام می‌شود.

ناوگان حمل و نقل دریایی ایران؛ جزو ناوگان‌های بزرگ دنیا

وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقل دریایی ایران، جزو ناوگان‌های بزرگ دنیا به شمار می‌رود و بنادر کشور حدود ۲۵۰ میلیون تن در سال ظرفیت دارند، علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، به عنوان یک کشور مهم در حوزه دریایی تلقی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخش دریایی فضای مناسبی وجود دارد که ظرفیت‌های کشور بیش از پیش معرفی شود، گفت: بنادر کشور به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به طور مثال بندر امام خمینی (ره) به صورت ۲۴ ساعته در حال تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی است و در بندر شهید رجایی نیز حتی یک لحظه، فعالیت‌ها متوقف نمی‌شود.

خواهرخواندگی بنادر ایران با بیش از ۴۰ بندر دنیا

راستاد اضافه کرد: بنادر تجاری مهمترین شاخص و معیار برای فعال بودن تجارت و اقتصاد یک کشور است و نشان دادن ظرفیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی مسئله بسیار مهمی در بخش تجاری کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بنادر کشور با بیش از ۴۰ بندر دنیا تفاهم نامه خواهرخواندگی دارند، گفت: علاوه بر این با تعداد زیادی بندر دیگر نیز در حال مذاکره هستیم و بیشترین خواهر خواندگی در این بین مربوط به بندر شهید رجایی است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قدردانی سازمان جهانی دریانوردی از نداجا به دلیل تامین امنیت کشتی‌ها

چ مرداد 15 , 1399
فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت با بیان اینکه اثر «احساس امنیت» از خود «امنیت» تاثیرگذارتر است که این مهم توسط اصحاب رسانه محقق می‌شود، گفت: سازمان جهانی دریانوردی در سه مرحله از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به دلیل تامین امنیت کشتی‌های جهان در خلیج عدن قدردانی کردند.
نشست خبری فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت

شاید برای شما جالب باشد