سواحل سیستان و بلوچستان در سیاست‌های توسعه دریاپایه در اولویت است

رئیس مجلس با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان، گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های توسعه دریا پایه را برای کلان کشور ابلاغ کرده‌اند که در آن بر سواحل سیستان و بلوچستان به عنوان یک اولویت تاکید شده است.

دیدار رئیس مجلس با استاندار سیستان و بلوچستان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار سیستان و بلوچستان با هم دیدار کردند.

رئیس مجلس در این دیدار با اشاره به فرصت‌های بزرگ موجود و سرزمین غنی سیستان و بلوچستان، گفت: سرمایه‌گذاران بزرگی در داخل و خارج  استان هستند که نسبت به استان علاقه دارند و باید جذب شوند، در غیر این صورت تنها با بودجه‌های دولتی تا صد سال دیگر هم اتفاقی نمی‌افتد.

قالیباف با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان، گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های توسعه دریا پایه را برای کلان کشور ابلاغ کرده‌اند که در آن بر سواحل سیستان و بلوچستان به عنوان یک اولویت تاکید شده است. 

وی ادامه داد: ما باید این سیاست را تبدیل به یک قانون کنیم و به عنوان یک سند بر مبنای آن، سرمایه‌گذار را پای کار بیاوریم. مهمترین امتیازی که برای استان از سوی مقام رهبری سند توسعه دریامحور است.

قالیباف با تاکید بر هم‌اندیشی معاونین رئیس مجلس و مدیران استان برای تدوین و تنظیم سند مورد نظر در کوتاه زمان، گفت: مجلس هرگونه حمایت و پشتیبانی لازم را دارد تا کارهای جدی و اساسی در استان انجام دهیم.

همچنین استاندار سیستان و بلوچستان در این دیدار ضمن ارائه گزارش مشروح از روند فعالیت‌های توسعه استان، مجموعه برنامه‌ها و پروژه‌ها و طرح‌های در دست اجرا را ترسیم کننده افق روشن از آینده استان دانست و اظهار داشت: با توجه به نظر مساعد سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص اعتبار ویژه برای توسعه این استان خواستار حمایت رییس مجلس از این ایده شد.

سیستان و بلوچستان سرزمین گنج‌های پنهان است

احمدعلی موهبتی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان سرزمین گنج‌های پنهان به دلیل موقعیت ویژه و استثنایی و برخورداری از یک هزار و 100 کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و افزون بر 310 کیلومتر مرز ساحلی در دریای عمان و استقرار در کنار آب‌های آزاد بین‌المللی خارج از تنگه هرمز و نزدیکی مناطق ساحلی استان با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان و شبه قاره هند و کشورهای آفریقایی از منظر ژئوپلیتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی دارای اهمیت فراوانی است، افزود: با وجود شرایط سخت حاکم بر اقتصادی کشور طرح‌های عظیمی نظیر راه آهن، گازرسانی، توسعه بندر چابهار و غیره در سیستان و بلوچستان دست اجراست که این امر مبین توجه خاص نظام و مسئولان به این استان  است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاسپین نیازمند تغییر باورها

چ مرداد 22 , 1399
باور و فرهنگ غلط بهره‌کشی حداکثری از دریای خزر فراتر از توان اکوسیستم و بازسازی، این زیستگاه منحصر به فرد را با خطر جدی مواجه ساخته که نخستین علاج آن تلاش برای اصلاح باور و رویکرد ساکنان جوامع پیرامونی در استفاده متعارف از پتانسیل این پهنه آبی است.
عکس ماهواره‌ای دریای کاسپین از فضا

شاید برای شما جالب باشد