مرین‌پرس > بنادر و سواحل > برزیل در حال ساخت یک بندر بزرگ برای تقویت تجارت با آسیا
کد خبر: 9895 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

برزیل در حال ساخت یک بندر بزرگ برای تقویت تجارت با آسیا

برزیل در حال ساخت یک مجتمع بزرگ بندری برای تسهیل تجارت با آسیاست. این می‌تواند به شرکت‌های نفت، گاز، معدنکاری و کشاورزی خدمت رسانی و صنایع دریایی کمک کند.

بندر مانئوس برزیل - Manaus Port In Brazil
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، برزیل در حال ساخت یک مجتمع بزرگ بندری برای تسهیل تجارت با آسیاست. آسیا بزرگترین بازار برزیل است و این بندر مدرن‌ترین بندر آمریکای جنوبی پس از آغاز به کار در ۲۰۲۳ خواهد بود.

این تاسیسات ۱۸۰۰ هکتاری با نام «پورتو سنترال» در شهر پرزیدنت کندی در ایالت اسپریتو سانتو در جنوب شرقی برزیل قرار دارد که با ایالت ریودوژانیرو هم مرز است.

 مدیرعامل این پروژه در این هفته با دعوت از شرکت‌های چینی برای پیوستن به پروژه و استفاده از این بندر گفت: «آسیا مخصوصاً چین بزرگترین شریک تجاری برزیل است و این جریان بین المللی تجارت یعنی ارسال کالا‌های برزیلی به آسیا و واردات محصولات صنعتی از آسیا نیازمند کشتی‌های بزرگ است و این بندر در حال حاضر می‌تواند پذیرای این کشتی‌ها باشد».

 وی گفت: بنادر معدودی در برزیل توانایی بارگیری و تخلیه بار از کشتی‌های بزرگ دنیا را دارند و این نقطۀ تمایز پروژه پورتو سنترال است.

 وی تاکید کرد: این بندر یک مجتمع صنعتی است که می‌تواند از شرکت‌های نفت، گاز، معدن و کشاورزی خدمت رسانی و از صنایع دریایی حمایت کند.


منبع: تسنیم

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ثبت خلیج پُزم تیاب در فهرست آثار طبیعی کشور

ی مرداد 26 , 1399
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت:منظر طبیعی خلیج پُزم تیاب و روستای دَرَک کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.
خلیج پزم تیاب بندر کنارک