غرق شدن ۱۲ نفر در سواحل اسکندریه مصر

اداره گردشگری استان اسکندریه مصر اعلام کرد دستکم ۱۲ نفر روز جمعه در ساحل النخیل در منطقه العجمی این کشور غرق شدند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، اداره گردشگری استان اسکندریه مصر در بیانیه‌ای از غرق شدن بیش از ۱۲ نفر در یکی از سواحل این استان خبر داد.

این اداره اعلام کرد، تعدادی از شهروندان صبح روز جمعه به ساحل النخیل در منطقه العجمی رفتند که در حال حاضر به علت اقدامات پیشگیرانه کرونا بسته می‌باشد، اما این افراد برای فرار از نیرو‌های امنیتی در ساعت ۵ صبح مخفیانه وارد ساحل شدند و یکی از کودکان همراه آن‌ها غرق شد و تعدادی دیگر برای نجات او به آب رفتند و این کار منجر به غرق شدن بیش از ۱۲ نفر شد.

اجساد ۸ تن از آن‌ها تا کنون از آب کشیده شده است، اما با توجه به ارتفاع زیاد امواج دریا کار جستجو برای یافتن دیگر اجساد همچنان ادامه دارد. نیرو‌های امدادی همچنین موفق به نجات دو نفر شدند که در حال حاضر در بیمارستان بستری شده اند.

اداره گردشگری توضیح داد با توجه به بسته بودن سواحل در راستای اجرای مقررات پیشگیرانه کرونا، نیرو‌های امدادی و نجات غریق در سواحل حضور ندارند به همین دلیل زیر پا گذاشتن قوانین از سوی این شهروندان منجر به بروز این حادثه شد. این اداره از شهروندان خواست به مقررات پایبند باشند و از رفتن به کنار دریا در شرایط کنونی جداً خودداری کنند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نجات 800 نفر از غرق شدن

ش تیر 21 , 1399
پدرم طی دوران خدمتش خانواده‌‌ای را از دل دریا نجات داد که در آن روز با توجه به شرایط دریا کسی جرات نمی‌کرد به موج‌های دریا نزدیک شود ولی پدرم دلش را به دریا زد و توانست این خانواده را از چنگال موج‌های دریا نجات دهد و آن خانواده هر سال برای تشکر به محمودآباد می‌آمدند و از پدرم تقدیر می‌کردند.
حشمت شکری ناجی غریقی که ۴۵ سال کنار دریا

شاید برای شما جالب باشد