مرین‌پرس > بنادر و سواحل > حوادث دریایی > کشتی ژاپنی در آب‌های جزیره موریس دو نیم شد
کد خبر: 9868 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

تلویزیون ژاپن خبر داد:

کشتی ژاپنی در آب‌های جزیره موریس دو نیم شد

مقامات موریس می‌گویند کشتی باربری متعلق به یک تبعه ژاپن که در آب های ساحلی این جزیره به گل نشسته بود اکنون به دو نیم تقسیم شده است.

دو نیم شدن کشتی واکاشیو (Wakashio) ژاپن در جزیره موریس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، مقامات این کشور جزیره ای واقع در اقیانوس هند اعلام کردند که کشتی واکاشیو حوالی ساعت ۱۶:۳۰ عصر شنبه به وقت محلی شکست.

تصاویر ویدئویی ضبط شده توسط رسانه های موریس تجمع آب کدر و قهوه ای رنگی را در اطراف این کشتی شکسته شده نشان می دهند که از آب آبی رنگ اطراف آن متمایز است. بیم آن می رود که نفت باقی مانده در این کشتی نشت کرده باشد.

مقام‌ها می‌گویند که گارد ساحلی را به منطقه اعزام کرده اند و آماده می شوند تا بر اساس توصیه متخصصان کشتیرانی این کشتی را یدک کشی کنند.

کشتی واکاشیو اوایل مرداد هنگامی‌که از چین به مقصد برزیل در حرکت بود به یک صخره دریایی برخورد کرد.

دولت موریس روز جمعه طی بیانیه‌ای گفت که به دنبال دریافت غرامت از صاحب این کشتی و شرکت بیمه گر آن است. موریس همچنین از افراد و مؤسسات می خواهد تا برای نشان دادن ابعاد این خسارت مدرک ارائه کنند.

گزارش‌ها حاکی است بیش از هزار تُن روغن از این کشتی باری متعلق به یک شرکت خصوصی ژاپنی که در نزدیکی جزایر موریس واقع در اقیانوس به گل نشسته بود به دریا نشت کرده است.


منبع: ایرنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

صدور موافقت اصولی جهت ایجاد مراکز توریستی دریایی در بوشهر

ی مرداد 26 , 1399
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از صدور موافقت اصولی به منظور ایجاد مراکز گردشگری ساحلی و دریایی در این استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.
گردشگری دریایی و ساحلی در بوشهر