مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > هرمزگان > گام بلند کیش در توسعه اکوسیستم نوآوری
کد خبر: 10562 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

گام بلند کیش در توسعه اکوسیستم نوآوری

مرکز نوآوری کیش با محوریت شهر هوشمند، توسعه اقتصاد دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری، استارتاپ ، اقتصاد، محیط زیست و گردشگری دریایی از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح می شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، مدیر مرکز نوآوری کیش ضمن اعلام این خبر، به اقدام‌های صورت گرفته در راستای حمایت از فعالیت های نوآورانه و استارت آپی در این منطقه اشاره کرد و گفت: با حضور شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها، شتابدهنده‌ها و صندوق های ریسک پذیر در این مرکز، جزیره کیش به عنوان نقطه اتصال ملی و بین المللی و نقطه عطفی برای پایلوت در سایر مناطق آزاد و در سطح کشور مطرح شده است.

مسعود توفیقی در خصوص برنامه راهبردی و چشم انداز مرکز نوآوری کیش افزود: در راستای توسعه محصولات فناورانه، شرکت های دانش بنیان فعالیت های خود را در این زمینه در حوزه اقتصاد دریا، سواحل و جزایر آغاز کردند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون مراکز نوآوری دانشگاه های امیر کبیر و علم و صنعت، شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها و صندوق های نوآوری و شکوفایی در این مجموعه استقرار یافتند.

مدیر مرکز نوآوری کیش در خصوص استقرار شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: از نیمه دوم سال 1398 بیش از 165 شرکت دانش بنیان، خلاق و فناورانه درخواست استقرار در مرکز نوآوری کیش را داشتند که از این تعداد 61 شرکت پذیرفته شده اند و تا کنون 26 شرکت در مرکز نوآوری کیش استقرار یافته اند و شرکت های دیگر نیز در مرحله عقد قرارداد هستند.

مسعود توفیقی بر لزوم اهمیت ایجاد بسته های حمایتی از شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش تاکید کرد و افزود: با تدوین نظام نامه‌ها و دستورالعمل‌ها از همه بخش‌های این زنجیره اعم از فیزیکی، مالی و توسعه بازار حمایت می شود.

توفیقی با بیان این که مرکز نوآوری کیش در صدد ایجاد صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری برای تامین منابع مالی برای گسترش فناوری در این منطقه است، افزود: این صندوق با اعطای تسهیلات مالی به منظور ایجاد یک اکوسیستم نوآوری پویا، تولید نیمه صنعتی طرح های پژوهشی و فناورانه کاربردی، ارائه خدمات کارشناسی و ارزیابی طرح‌های فناورانه راه‌اندازی می شود.


منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برخورد تانکر مواد شیمیایی دانمارک با کشتی نظامی انگلیس

س شهریور 11 , 1399
پلیس انگلیس امروز از برخورد یک فروند تانکر مواد شیمیایی دانمارکی با یک فروند کشتی نظامی نیروی دریایی انگلیس در «کورنوال» واقع در جنوب غربی انگلستان خبر داد.