مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > آغاز پاک‏‌سازی آلودگی نفتی خلیج فارس
کد خبر: 10900 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

آغاز پاک‏‌سازی آلودگی نفتی خلیج فارس

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات مقابله با آلودگی نفتی در ۶۰ مایلی بندر بوشهر و در نزدیکی سکو‌های نفتی العربیه عربستان در خلیج فارس آغاز شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، محمد قاسمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر روز سه ‏شنبه در این ارتباط اظهارداشت: در پی دریافت گزارش و تصاویر ماهواره‌ای در هفدهم شهریور ماه از مرکز همکاری‌‎های متقابل در اضطرار‌های دریایی مستقر در خلیج‌فارس مبنی بر رویت لکه نفتی در نزدیکی سکو‌های نفتی العربیه عربستان و ۶۰ مایلی بندر بوشهر، بلافاصله نشست‎های تخصصی در این زمینه با مسئولان و کارشناسان مرتبط برگزار و کنترل آلودگی در دستور کار قرار گرفت.

او بیان کرد: در این راستا و در ساعت ۲۳ تجهیزات مقابله با آلودگی بر روی شناور‌های هدایت۳ و خلیج‌فارس مستقر و به همراه ۱۰ نفر از کارکنان به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

قاسمی اظهارداشت: همچنین با دپوی مواد زائد نفتی یک فروند بارج جابیرو از بندر بوشهر و شناور ناجی ۱۸ نیز به جهت پایش از بندر محمدعامری به منطقه اعزام شدند.

او گفت: براساس پایش‌های هوایی و پایش‌های اولیه شناور ناجی ۱۸ وسعت آلودگی بیش از یک مایل مربع و در نزدیکی سکو‌های نفتی العربیه عربستان گزارش شده است که شناور‌های اعزام شده این اداره کل همگی در موقعیت محدوده آلودگی حاضر و درحال انجام عملیات هستند.

قاسمی افزود: در این عملیات از تجهیزاتی از قبیل بوم به منظور مهار لکه آلودگی، اسکیمر به منظور جمع آوری مواد نفتی و همچنین محلول‌های امحا کننده استفاده خواهد شد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چرا مدیترانه مجدداً پس از چند قرن برای ترکیه اهمیت یافت؟

چ شهریور 19 , 1399
محمدعلی دستمالی، کارشناس مسائل سیاسی ترکیه، در یادداشتی با عنوان "چرا مدیترانه مجدداً پس از چند قرن برای ترکیه اهمیت یافت؟" به اهمیت دریای مدیترانه برای ترکیه پرداخته است.