مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > ۴۳ عملیات امداد و نجات در آب‌های استان بوشهر انجام شد
کد خبر: 8519 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

در چهارماهه ابتدایی ۹۹؛

۴۳ عملیات امداد و نجات در آب‌های استان بوشهر انجام شد

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در چهارماهه ابتدایی امسال ۴۳ عملیات امداد و نجات در آب‌های استان بوشهر انجام شد.

عملیات امداد و نجات دریایی توسط شناور sar
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، محمد قاسمی اظهار داشت: در چهارماهه ابتدایی امسال ۱۰ مورد سوانح دریایی و نقص فنی در آب‌های استان بوشهر اتفاق افتاده است.

وی بابیان اینکه از این میزان ۳۳ موردنیاز پزشکی و ۱۰ مورد آن نیز مرتبط به سوانح دریایی و نقص فنی بوده است تصریح کرد: پاسخ به ۴۳ مورد وضعیت اعلام اضطرار و درخواست امداد و نجات در چهارماهه ابتدایی امسال ازجمله عملکرد تیم‌های امداد نجات در چهارماهه ابتدایی امسال بوده است.

قاسمی اضافه کرد: چهار مورد آب‌گرفتگی و ۶ مورد نیز آتش‌سوزی و نقص فنی شناورها ازجمله موارد سوانح دریایی این چهارماهه بوده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: سوانح دریایی اتفاق افتاده شامل پنج مورد مربوط به شناورهای سنتی (پنج مورد)، یک مورد نفت‌کش و چهار مورد نیز مربوط به سایر قایق‌های تفریحی و صیادی بوده است.

وی تصریح کرد: چهار مورد در منطقه بوشهر و همچنین عسلویه و عامری هر کدام ۲ مورد، و خارگ و دیلم نیز هر کدام‌یک مورد بیش‌ترین آمار بروز اضطرار دریایی را داشته‌اند.

قاسمی گفت: ۸ ایستگاه مخابراتی، ۶ پایگاه جستجو و نجات (با استقرار ۶ فروند شناور جستجو و نجات، پنج فروند قایق ناجی و یک قایق سار)، یک فروند بالگرد استیجاری و یک فروند واحد پروازی سیمرغ (جایرو پلین) ازجمله ظرفیت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در زمینه جستجو و نجات دریایی است.

به گزارش مرین‌پرس، پایگاه‌های جست‌وجو و نجات استان در بنادر بوشهر، عسلویه، دیر، عامری، خارگ و دیلم استقرار دارند.

به منظور تسریع در اطلاع‌رسانی و پیشگیری از هرگونه تأخیر در پاسخگویی به اضطرارهای دریایی، سامانه تلفنی ۱۵۵۰ بدون نیاز به پیش‌شماره به این مهم اختصاص‌یافته است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آمریکا بدنبال استقرار واحدهای ویژه «ضد کشتی» در ژاپن است

ی مرداد 5 , 1399
آمریکا در ادامه پروژه چین هراسی خود در حال مذاکره با مقامات توکیو برای استقرار واحدهای ویژه نیروی دریایی ایالات متحده در سواحل ژاپن برای جلوگیری از دسترستی چینی ها به اقیانوس آرام است.
موشک ضد کشتی نیروی دریایی آمریکا