تدوین سند همکاری استان بوشهر با «لیگوریا ایتالیا»

استاندار بوشهر با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی ایران و ایتالیا گفت: در این راستا برای ارتباط بیشتر سند جامع همکاری بوشهر با «لیگوریا ایتالیا» تدوین و عملیاتی می‌شود.

بندر توریستی پورتوفینو در استان ساحلی جنوا در لیگوریا ایتالیا
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، عبدالکریم گراوند در ارتباط تصویری با مدیران صنعتی و اقتصادی لیگوریا ایتالیا با بیان اینکه کرونا با همه آسیب‌ها، مانع برقراری جوامع نشده است اظهار داشت: با وجود اینکه کرونا مانع مسافرت شده ولی از طریق ساختارهای الکترونیکی و تصویری ارتباط جوامع برقرار است.

وی با تاکید بر همکاری همه جوامع و کشورها در مقابله با کرونا افزود: اکنون کرونا تمام جهان را در برگرفته که لازم است جوامع در ارتباط بهتر با بهره جستن از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در مقابله با آن تلاش کنند.

منطقه ساحلی لیگوریا ایتالیا-Liguria_in_Italy
لیگوریا در شمال غربی ایتالیا واقع شده و مرکز آن شهر جنوا است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تمام توان با استفاده از ظرفیت‌های مختلف در شرایط تحریم در مقابله با کرونا اقدامات مهم و مؤثری انجام می‌دهد گفت: استان بوشهر در عرصه مقابله با کرونا طرح‌ها و برنامه‌های مهمی تدوین و عملیاتی کرده است.

گراوند، اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران و ایتالیا را برشمرد و با اشاره به مشترکات لیگوریا ایتالیا و استان بوشهر خاطر نشان کرد: بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی از جایگاه مهمی برخوردار است و سابقه استقرار کنسولگری ایتالیا در بوشهر به ۱۱۰ سال پیش بر می‌گردد.

المان گردشگری ساحلی بوشهر- BUSHEHR element

وی، با بیان اینکه در بوشهر اکثر کشورهای اروپایی دارای کنسولگری بودند تصریح کرد: کشور ایران دارای دو هزار کیلومتر ساحل است که تنها در استان بوشهر ۹۰۰ کیلومتر ساحل و مرز دریایی با خلیج فارس وجود دارد.

استاندار بوشهر با قدردانی از همکاری وزارت امور خارجه و سرکنسولی ایران در ایتالیا در تقویت ارتباط همکاری‌های بوشهر با لیگوریا ایتالیا افزود: استان بوشهر در عرصه نفت، گاز، پتروشیمی، از ظرفیت بالایی برخوردار است که قطب انرژی ایران معرفی شده و این در حالی است در صنایع پایین دستی از قابلیت‌های مهمی برخوردار و در کشور پیشتاز است.

گراوند از ظرفیت حوزه کشاورزی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر در عرصه تولید محصولات کشاورزی، شیلات و محصولات خارج از فصل از توانمندی بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بوشهر مشارکت تاریخی و فرهنگی با لیگوریا ایتالیا دارد خاطرنشان کرد: بنای کلیسا، کنیسه و مسجد در بافت بوشهر با قدمت بالای تاریخی، نشان از تمدن بوشهر در ادوار مختلف تاریخی است.

گردشگری دریایی و ساحلی در بوشهر

استاندار بوشهر با تاکید بر تقویت مبادلات فرهنگی، تاریخی و اقتصادی گفت: توسعه روابط همکاری استان بوشهر و لیگوریا ایتالیا مورد توجه است که در این راستا برای ارتباط بیشتر سند جامع همکاری بوشهر با «لیگوریا ایتالیا» تدوین و عملیاتی می‌شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ظرفیت ژئوپلیتیکی دریای کاسپین راهی برای گشایش اقتصادی

پ آبان 1 , 1399
رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با اشاره به ظرفیت ژئوپلیتیکی دریای کاسپین گفت: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و کریدورهای تجاری کشورهای حوزه‌های ژئوپلیتیکی دریای کاسپین دو مسیر راهبردی تعامل با چین را از طریق آسیای مرکزی و تعامل با کشورهای اوراسیا فعال ساخته است.
عکس ماهواره‌ای دریای کاسپین از فضا

شاید برای شما جالب باشد