مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > ۱۴ نفر در آب‌های استان بوشهر غرق شدند
کد خبر: 7151 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:

۱۴ نفر در آب‌های استان بوشهر غرق شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۱۴ تن از اول سال جاری تاکنون در آب‌های استان بوشهر غرق شدند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: از اول سال جاری تاکنون ۷ نفر جان خود را در آب‌های استان بوشهر ازدست‌داده‌اند.

وی تصریح کرد: موارد فوت ناشی از غرق‌شدگی در استان بوشهر شامل ۲ کودک زیر ۱۳ سال یکی در سد و دیگری در رودخانه ۲ مرد بالای ۱۳ سال و ۲ زن هستند که در دریا و رودخانه‌های این استان غرق شدند.

دادجو بابیان اینکه موارد غرق‌شدگی در سال جاری تاکنون ۵۰ درصد نسبت به ۲۸ مورد غرق‌شدگی مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد، اظهار داشت: بیشتر غرق‌شده‌های استان بوشهر در رودخانه و مربوط به شهرستان دشتستان هستند.

وی بابیان اینکه علت بیشتر غرق‌شدگی‌ها این است که افراد سرعت آب و شیب رودخانه را در نظر نمی‌گیرند اضافه کرد: غرق‌شدگی به معنای فوت فرد نیست اما هرگونه زجر تنفسی که فرد در آب به آن دچار شود به آن غرق‌شدگی گفته می‌شود و اگر منجر به مرگ شود فوت و اگر فوت نکند به فرد غرق‌شده مصدوم گفته می‌شود.

دادجو افزود: با گرم شدن هوا برخی برای برطرف کردن گرما یا تفریح دوست دارند تنی به آب بزنند که این افراد یا باید با فن شنا آشنا باشند و یا اینکه منطقه موردنظر دارای نجات‌غریق باشد.

وی افزود: بیشترین موارد غرق‌شدگی به دلیل ناآشنایی به فن شنا است و اگر کسی در حال غرق شدن بود مردم با ۱۱۵ تماس بگیرند که نیروهای اورژانس برای احیا و خالی کردن ریه‌های فرد در محل حاضر شوند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ بوشهر گفت: افراد برای پیشگیری از غرق‌شدگی در ساحل سالم اقدام به شنا کنند حداقل یک همراه داشته باشند و افرادی که به کمک فرد غرق‌شده می‌روند سعی کنند از روبرو به‌طرف او نروند، چون فرد غرق‌شده به دلیل ترس و اضطراب فردی که به کمک او آمده را می‌گیرد و باعث غرق شدن هر دو نفر می‌شود بهتر است از پشت سر به کمک فرد غرق‌شده برویم.


منبع: مهر

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ورزش حرفه‌ای حمایت ملی می‌طلبد

پ تیر 26 , 1399
ملی‌پوش هرمزگانی قایقرانی با بیان اینکه وقتی ما در اردوها هستیم و حمایت مسئولان را نداشته باشیم احساس غربت می‌کنیم، گفت: ورزش حرفه‌ای حمایت ملی را می‌طلبد که نیاز است سایر ارگان‌ها هم حمایت کنند.
سارا کاظمی، ملی‌پوش هرمزگانی قایقرانی