رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه:

ساحل بندر گناوه به لکه‌های نفتی آلوده شده‌است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با تائید وجود لکه‌های نفتی در ساحل این بندر گفت: منشاء این آلودگی هنوز مشخص نیست و نیاز به بررسی دارد.

آلودگی نفتی ساحل بندر گناوه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، کامبیز عبداللهی اظهار داشت: لکه‌های نفتی در ساحل این بندر بر اثر مد دریا به خشکی رسیده و به‌صورت خمیر روی ماسه‌ها چسبیده ‌است که خطرات زیست محیطی برای آبزیان دریایی و کسانی که در دریا شنا می‌کنند، بدنبال دارد.

وی افزود: بخش وسیعی از ساحل این بندر به این مواد آلوده شده و بر اساس بررسی‌های بعمل آمده از سمت شمال ساحل اردوگاه شهدای دانش‌آموزی حدفاصل روستای چاهک به مال قاید، مال خلیفه تا ساحل گناوه لکه‌های نفتی تخمیرشده وجود دارد.

عبداللهی اظهارداشت: نمونه‌برداری از این لکه‌های نفتی انجام شده‌است که به برای بررسی بیشتر به مرکز استان بوشهر ارسال خواهد شد.

رئیس حفاطت محیط زیست گناوه  بیان کرد: اکنون مشخص نیست که منشا آلودگی از کجا و چگونه به ساحل گناوه رسیده‌است و اعلام دقیق این موضوع نیاز به بررسی دارد.

ساحل بندرگناوه علاوه بر اینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور است، به مکانی مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل شده‌ است که سرازیرشدن لکه های نفتی به این نقطه خطرات زیادی برای مردم در برخواهد داشت.

به گزارش مارین‌پرس، شهرستان گناوه  در شمال استان بوشهر با ۱۱۰ کیلومتر نوار ساحلی  در کنار تاسیسات مهمی نفتی واقع و نزدیک ترین شهر استان به  جزیره خارگ است.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ساخت بزرگترین پایگاه زیرآبی جهان در دریای کارائیب

ی مرداد 5 , 1399
یک غواص کارکشته با همکاری یک طراح می خواهد اقدام به ساخت و راه اندازی بزرگترین ایستگاه زیردریایی جهان کند که حداقل سه برابر از هر کدام از طرح های مشابه قبلی بزرگتر است و می تواند میزبان چندین غواص و محقق باشد.
ساخت بزرگترین پایگاه زیرآبی جهان در دریای کارائیب