گام بلند کیش در توسعه اکوسیستم نوآوری

مرکز نوآوری کیش با محوریت شهر هوشمند، توسعه اقتصاد دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری، استارتاپ ، اقتصاد، محیط زیست و گردشگری دریایی از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح می شود.

تصویر هوایی از جزیره زیبای کیش در هرمزگان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیر مرکز نوآوری کیش ضمن اعلام این خبر، به اقدام‌های صورت گرفته در راستای حمایت از فعالیت های نوآورانه و استارت آپی در این منطقه اشاره کرد و گفت: با حضور شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها، شتابدهنده‌ها و صندوق های ریسک پذیر در این مرکز، جزیره کیش به عنوان نقطه اتصال ملی و بین المللی و نقطه عطفی برای پایلوت در سایر مناطق آزاد و در سطح کشور مطرح شده است.

مسعود توفیقی در خصوص برنامه راهبردی و چشم انداز مرکز نوآوری کیش افزود: در راستای توسعه محصولات فناورانه، شرکت های دانش بنیان فعالیت های خود را در این زمینه در حوزه اقتصاد دریا، سواحل و جزایر آغاز کردند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون مراکز نوآوری دانشگاه های امیر کبیر و علم و صنعت، شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها و صندوق های نوآوری و شکوفایی در این مجموعه استقرار یافتند.

مدیر مرکز نوآوری کیش در خصوص استقرار شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: از نیمه دوم سال 1398 بیش از 165 شرکت دانش بنیان، خلاق و فناورانه درخواست استقرار در مرکز نوآوری کیش را داشتند که از این تعداد 61 شرکت پذیرفته شده اند و تا کنون 26 شرکت در مرکز نوآوری کیش استقرار یافته اند و شرکت های دیگر نیز در مرحله عقد قرارداد هستند.

مسعود توفیقی بر لزوم اهمیت ایجاد بسته های حمایتی از شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش تاکید کرد و افزود: با تدوین نظام نامه‌ها و دستورالعمل‌ها از همه بخش‌های این زنجیره اعم از فیزیکی، مالی و توسعه بازار حمایت می شود.

توفیقی با بیان این که مرکز نوآوری کیش در صدد ایجاد صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری برای تامین منابع مالی برای گسترش فناوری در این منطقه است، افزود: این صندوق با اعطای تسهیلات مالی به منظور ایجاد یک اکوسیستم نوآوری پویا، تولید نیمه صنعتی طرح های پژوهشی و فناورانه کاربردی، ارائه خدمات کارشناسی و ارزیابی طرح‌های فناورانه راه‌اندازی می شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برخورد تانکر مواد شیمیایی دانمارک با کشتی نظامی انگلیس

س شهریور 11 , 1399
پلیس انگلیس امروز از برخورد یک فروند تانکر مواد شیمیایی دانمارکی با یک فروند کشتی نظامی نیروی دریایی انگلیس در «کورنوال» واقع در جنوب غربی انگلستان خبر داد.
برخورد تانکر مواد شیمیایی دانمارک با کشتی نظامی انگلیس

شاید برای شما جالب باشد