هرمزگان باید کانون ورزش‌های دریایی باشد

سرپرست فدراسیون نجات غریق گفت: هرمزگان باید کانونی برای ورزش‌های دریایی در کشور و توسعه ظرفیت‌های دریایی در حوزه ورزش باشد.

ورزش دریایی قایق بادبانی - مارینا کاسپین-بندر انزلی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مهدی مستجاب‌الدعوه اظهار کرد: استان هرمزگان با دارا بودن ساحل وسیع و گسترده و جزایری مطلوب برای توسعه ورزش‌های دریایی می‌تواند کانون ورزش‌های مختلف باشد که هم در المپیک و هم در رقابت‌های آسیایی دارای مدال است.

وی با بیان این که سهم از ورزش‌های دریایی باید بسیار بیشتر از وضعیت موجود باشد، افزود: مشارکت در توسعه ورزش‌های دریایی به عنوان ایفای یک مسؤولیت اجتماعی از سوی دستگاه‌های مختلف نیز می‌تواند پیگیری شود تا از ظرفیت ساحل به نحو مطلوب‌تری استفاده شود.

سرپرست فدراسیون نجات غریق خاطرنشان کرد: در زمینه استفاده از سواحل به عنوان بخش‌های گردشگری نیز هیأت نجات غریق می‌تواند بازوی تأمین نیازهای مرتبط با سالم‌سازی ساحل باشد و ما در این زمینه نیز آماده همکاری هستیم.

مستجاب الدعوه ادامه داد: استان هرمزگان ورزشکاران خوبی در زمینه نجات غریق دارد و در رقابت‌های منطقه‌ای و ملی شاهد درخشش خوبی از سوی ورزشکاران این استان هستیم و انتظار این است که شمار ورزشکاران حرفه‌ای این رشته و همین طور بیمه‌شدگان آن افزایش یابد و برنامه‌ریزی برای این منظور باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حفاظت از اکوسیستم‌های دریایی ایران

س مهر 8 , 1399
مدیر کل دفتر بررسی آلودگی‌­های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از همکاری­‌های مشترک با موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور در راستای حفاظت از اکوسیستم‌­ها، پیشگیری از آلودگی‌­ها، پایش و گشت­های دریایی و تالابی خبر داد.
جنگل حرا جزیره قشم

شاید برای شما جالب باشد