موفقیت بین‌المللی دانشگاه دریانوردی چابهار در تأسیس کمیته‌های کشتی و فناوری‌های دریایی

دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار برای اولین بار در کشور، موفق شد، مجوز تاسیس “کمیته های بین المللی کشتی و فناوری های دریایی” را پس از طی نمودن فرآیندهای تخصصی و بین المللی، از سوی “سـازمان مـلی استـاندارد ایـران” اخذ نماید.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در این زمینه اظهار کرد”: از میان دانشگاه ها و شرکت های تراز اول کشور، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار موفق شد با ارائه مستندات و سابقه بیش از دو دهه فعالیت تخصصی در زمینه های”دریانوردی و کنوانسیونهای دریایی، استانداردسازی و سیستم مدیریت کیفیت”، مجوز تاسیس کمیته های فنی متناظر ایزو شامل ISIRI/TC8 وTC188 و نیز کمیته های فنی ملی INEC/TC18  و INEC/TC80 را از “سـازمان مـلی استـاندارد ایـران” کسب نماید.

جعفر سجادی پارسا خاطرنشان کرد: عمده فعالیت کمیته های ISIRI/TC8 وTC188  به ترتیب در زمینه، کشتی، فناوری های دریایی و شناورهای کوچک و کمیته های فنی ملی INEC/TC18 و INEC/TC80 نیز، در زمینه های تاسیسات الکتریکی کشتی ها، ناوبری دریایی، تجهیزات و سیستمهای ارتباطی رادیویی قرار داد که این کمیته ها در زمینه سامان دهی فرآیندها، بازنگری و تدوین استانداردهای ملی و بین المللی، نقش موثری ایفا می کنند.

وی با اشاره به اینکه وجود توانمندی های علمی، بهره مندی از اساتید و منابع انسانی متخصص و همچنین وجود زیرساخت های مناسب، از عوامل موفقیت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در کسب مجوز تاسیس این کمیته های بین المللی می باشد، تصریح کرد: این مهم سبب خواهد شد تا مشارکت دانشگاه در سطوح ملی و بین المللی جهت بازنگری و تدوین استانداردهای “دریانوردی” و “علوم دریایی” بسیار گسترده تر و موثرتر، همراه باشد.

این مسؤول ادامه داد: روسا و دبیران کمیته های مذکور از بین اساید دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و با تایید “سازمان استاندارد جمهوری اسلامی ایران” انتخاب و منصوب شده و در حال حاضر تعداد 17 عضو هیات علمی دانشگاه، مسوولیت  های فنی را بر عهده وی دارند.

گفتنی است: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، دارای دفتر ارتباط با “سـازمان مـلی استـاندارد ایـران” می باشد که دبیرخانه  کمیته های فنی متناظر ایزو ISIRI/TC8 وTC188 و نیز کمیته های فنی ملی INEC/TC18  و INEC/TC80 در این دفتر، مستقر است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بخش بزرگی از اقتصاد می‌تواند متکی به دریا باشد

د مهر 7 , 1399
معاون اول رئیس جمهور گفت: اقتصاد استان هرمزگان دریامحور است و بخش بزرگی از اقتصاد ایران نیز می تواند متکی به دریا باشد لذا با توجه به ظرفیت های استان بایستی تمرکز اصلی در این استان و استان های ساحلی روی اقتصاد دریامحور باشد.
ترمینال 2 بندر شهید رجایی

شاید برای شما جالب باشد