مرین‌پرس > بنادر و سواحل > حوادث دریایی > ۱۶ نفر امسال در سیستان و بلوچستان غرق شدند
کد خبر: 6852 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان:

۱۶ نفر امسال در سیستان و بلوچستان غرق شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ نفر امسال براثر ناآشنا بودن به فنون شنا و بی‌احتیاطی در رودخانه‌های محلی این استان غرق شدند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، رسول راشکی اظهارداشت: ۱۲ مورد حادثه غرق شدگی با ۲۱ نفر آسیب دیده در این مدت به نیروهای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اطلاع رسانی شد.

وی ادامه داد: از مجموع افراد دچار حادثه غرق شدگی در سیستان و بلوچستان ۱۶ نفر جان خودشان را قبل از رسیدن نیروهای امداد و نجات هلال احمر از دست دادند و بقیه با اقدام به موقع این جمعیت نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در این حوادث ۱۵۷ نجاتگر در قالب ۳۳ تیم عملیاتی بهمراه ۱۰ آمبولانس، پنج خودروی نجات و هفت خودروی کمکدار مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: این حوادث غرق شدگی سیستان و بلوچستان مربوط به شهرستان‌های چابهار، زابل، هیرمند، زهک و نیکشهر بوده که در آخرین حادثه چهار کودک نیکشهری براثر بی احتیاطی والدین در رودخانه محلی غرق شدند.

راشکی افزود: مهمترین علت غرق شدگی در دریا، رودخانه‌ها و محیط‌های آبی بی‌توجهی و دانش ناکافی نسبت به خطرات محیط‌های آبی بوده است.

وی بیان کرد: شنا در رودخانه‌های منطقه سیستان به دلیل وجود چاه‌های حفر شده در گذشته خطرناک است اما با وجود هشدارهای داده شده افراد بدون توجه به این هشدارها وارد رودخانه‌ها شده و جان خود را از دست می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: خشکسالی‌های چندین ساله مردم سیستان را مجبور به حفر چاه در بستر رودخانه‌ها کرده بود که هم‌اینک با جاری شدن آب در رودخانه‌ها این چاه‌ها نیز پر آب شده و افرادی که برای فرار از گرما تنی به آب می‌زنند گرفتار چاه‌های عمیق چند متری شده و در نتیجه جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: برخی افراد نیز بدون آشنایی به فن شنا وارد رودخانه‌ها می‌شوند که پس از گرفتار شدن در گل و لای کف رودخانه درخواست کمک می‌کنند که بعضا بقیه افراد همراه یا اعضای خانواده بدون آشنایی به فنون شنا و غریق نجات برای نجات وی به داخل آب می‌پرند که خود نیز گرفتار می‌شوند.

راشکی از شهروندان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی با شماره ندای امداد ۱۱۲ جمعیت  هلال احمر تماس گیرند.


منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

لرستان پتانسیل تولید بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع آبزیان را دارد

ی تیر 22 , 1399
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های توسعه اقتصادی استان شیلات و صنعت آبزی‌پروری است.
آبزی‌پروری و پرورش شیلات در لرستان