مرین‌پرس > کشتی‌سازی > ایجاد تغییر در طراحی کشتی‌ها
کد خبر: 12800 تاریخ انتشار: آبان 5, 1399

نوآوری یک شرکت تحقیقاتی؛

ایجاد تغییر در طراحی کشتی‌ها

یک شرکت تحقیقاتی کانادایی با استفاده از فنّاوری‌های جدید نسبت به تغییر طراحی کشتی‌ها اقدام کرده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، یک شرکت تحقیقاتی کانادایی با استفاده از فنّاوری‌های جدید نسبت به تغییر طراحی کشتی‌ها اقدام کرده که ظرفیت و سرعت کشتی‌ها را افزایش و هزینه ساخت را کاهش می‌دهد.

 شرکت مشاوره و تحقیقات NaviForm در این ارتباط اعلام کرد با توجه به اینکه طراحی کشتی‌ها تا کنون یکنواخت بوده است به منظور تغییر شکل و طراحی‌های جدید با هدف مصرف انرژیِ کمتر و کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در مراحل ابتدایی پروژه‌های ساخت کشتی در منطقه پاناگونیا‌ی شیلی است.

طراحی جدید دماغه و سینه کشتی

یکی از مسئولان این شرکت با اشاره به اینکه در کشتی‌های فعلی وجود دماغه مقاومت بدنه را کاهش می‌دهد و به همین جهت باعث مصرف زیاد سوخت و انتشار گاز‌های گلخانه‌ای می‌شود بنابراین راندمان بهره‌وری کم می‌شود، در‌حالیکه در  مدل‌های جدید به  راندمان  بهره وری ۵۰ درصد افزوده می‌شود.وی افزود: این شیوۀ طراحی شامل کشتی‌های باری اقیانوس‌پیما و مسافری خواهد بود.

وی گفت: در این ارتباط با گروه فنّاوری وارتیسلا به یک الگوی هماهنگ دست یافته‌ایم تا نسبت به تولید موتور‌های هماهنگ با این نوع طراحی و مطابق استاندارد‌های IMO اقدامات لازم را انجام دهد.

وی یادآور شد: ساخت اولین کشتی از این نوع که در حال حاضر در مرحلۀ طراحی قرار دارد، سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.


منبع: مانا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تدوین اصلاحیه جدید کنوانسیون مارپل

د آبان 5 , 1399
سازمان بین‌المللی دریانوردی اعلام کرد پیش نویس اصلاحیه جدید کنوانسیون مارپل در زمینه کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای توسط کشتی‌ها آماده شده است.
کنوانسیون دریایی مارپل- marpol convention