افزایش قدرت صادرات با اتصال بندرامام به مدیترانه

استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت پروژه ریلی بندر امام – شادگان – خرمشهر، گفت: اتصال بندر امام به دریای مدیترانه، قدرت مانور صادرات و خروج از وابستگی به نفت را برای ما فراهم می‌کند و نقش محوری و اساسی دارد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان

به گزارش مارین‌پرس، غلامرضا شریعتی در آیین کلنگ‌زنی فاز نخست پروژه راه آهن بندر امام خمینی – شادگان – خرمشهر اظهار کرد: بندر امام خمینی(ره)، بندر اول فله‌ای و بندر دوم تجاری کشور است. نقش و سهمی که این بندر در معیشت و اداره کشور دارد بر کسی پوشیده نیست و به این دلیل باید راه‌های انتقال کالا و اتصال این بندر متنوع باشند.

وی با اشاره به اهمیت پروژه ریلی بندر امام – شادگان – خرمشهر، افزود: این پروژه ریلی، بندر امام خمینی را به خرمشهر و شلمچه و پس از آن به بصره متصل می‌کند و از آن طرف نیز بندر امام به دریای مدیترانه متصل می‌شود. اتصال بندر امام به دریای مدیترانه، قدرت مانور صادرات و خروج از وابستگی به نفت را برای ما فراهم می‌کند و نقش محوری و اساسی در این زمینه دارد.

استاندار خوزستان بیان کرد: این پروژه ریلی، امکان حمل مواد اولیه و محصولات را برای فولاد شادگان فراهم می‌کند و از این بابت در حوزه تجاری می‌تواند نقش مهمی برای ما ایفا کند.

شریعتی با اشاره به اهمیت این پروژه ریلی، گفت: راه آهن یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه است و با گسترش آن در استان به توسعه پایدار خوزستان کمک می‌شود. باید اهتمام بورزیم که مابقی این پروژه نیز کامل شود تا بتوانیم از این طریق به شلمچه و پس از آن به دریای مدیترانه متصل شویم و شرایط توسعه برای کشور و استان را فراهم کنیم.

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیا کشف میدان گازی دریای سیاه معادلات انرژی منطقه را تغییر می دهد؟

د شهریور 3 , 1399
خبر دستیابی ترکیه به این منبع گازی بزرگ در دریای سیاه (دریایی که ترکها آن را کارا دنیز می نامند)، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان می تواند موجب تغییراتی در تولید و توزیع و صادرات و حتی بازار انرژی منطقه و جهان شود.
کشف میدان گازی در دریای سیاه توسط کشتی تحقیقاتی ترکیه

شاید برای شما جالب باشد