رئیس سازمان نقشه‌برداری اعلام کرد؛

فروش نیم میلیون دلاری چارت‌های دریایی ایرانی

رئیس سازمان نقشه‌برداری با اشاره به تجهیز ناوگان هوایی و دریایی توسط این سازمان برای تهیه نقشه‌های مورد نیاز، گفت: چارت‌های دریایی تولید شده در کشور در سطح جهانی عرضه شده و از این محل صادرات غیر نفتی داریم، به گونه‌ای که سالانه نیم میلیون دلار درآمد کسب کردیم.

چارت دریایی خلیج فارس و دریای عمان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه این سازمان علاوه بر تجهیز ناوگان هوایی، نسبت به تجهیز ناوگان دریایی اقدام کرده است، در این باره توضیح داد: ناوگان دریایی ما در خلیج فارس و دریای خزر فعال است و از سال ۱۳۹۴ نقشه‌های دریایی از تنگه هرمز تا مرز دریایی ایران تهیه شده است.

وی اضافه کرد: از آنجایی که تعیین عمق آب برای شناورها مهم است؛ از این رو چارت‌های دریایی در کشور در سطح جهانی عرضه شده و از این محل از سال ۱۳۹۴ این خدمات مهندسی و فنی صادرات غیر نفتی را داریم، به گونه‌ای که سالانه نیم میلیون دلار درآمد کسب کردیم.

رییس سازمان نقشه برداری، با بیان اینکه ۵ هزار ماهیگیر از خدمات اطلاعات مکانی ما برای صید بهره مند شده‌اند، اضافه کرد: علاوه بر آن در حال حاضر ۲۰۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس داریم که ما می توانیم با استفاده از اطلاعات مکانی برای مکان یابی دقیق احداث قفس خدماتی را ارائه دهیم.

وی با اشاره به خدمات این سازمان در زمینه روند شیوع جغرافیایی کرونا در کشور، اظهار کرد: ما در این زمینه فعال بودیم، ولی با اعلام محرمانه بودن این اطلاعات این پروژه متوقف شد.

جعفرآبادی با تاکید بر اینکه این سازمان با استفاده از داده مکانی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، افزود: به عنوان پایلوت این پروژه برای پایش ساخت و سازهای محمودآباد استان مازندران اجرایی شده است.

وی همچنین گفت: علاوه بر آن ما به سازمان میراث فرهنگی اعلام کردیم که با فناوری‌هایی که داریم، می توانیم در زمینه میزان تخریب آثار باستانی با این سازمان همکاری داشته باشیم.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توقیف دو فروند کشتی حامل ۱۰۰ هزارتن سنگ آهن قاچاق

س مهر 15 , 1399
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تشریح اقدامات ویژه دستگاه قضایی این استان برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در حمایت از صنایع داخلی و تولید ملی اعلام کرد: طی روزهای اخیر ، دو فروند کشتی حامل ۱۰۰ هزارتن سنگ آهن قاچاق با عیار ۶۲ و بالاتر در دریا و قبل از خروج از آب های کشور توقیف و دستور تخلیه محموله آنها صادر شده است.
توقیف دو فروند کشتی حامل ۱۰۰ هزارتن سنگ آهن قاچاق در هرمزگان