مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > هرمزگان > آمبولانس دریایی جزیره هرمز به بهره برداری رسید
کد خبر: 6262 تاریخ انتشار: تیر 15, 1399

آمبولانس دریایی جزیره هرمز به بهره برداری رسیدزمان مطالعه: 2 دقیقه

همزمان با میلاد‌ امام رضا(ع)، آمبولانس دریایی جزیره هرمز با حضور مسئولین مربوطه به بهره برداری رسید.

به گزارش مرین‌پرس، آیین الحاق آمبولانس دریایی جزیره هرمز با حضور دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، فرماندار بندرعباس، معاونین توسعه و درمان دانشگاه، بخشدار و شورای شهر هرمز، رییس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس و رییس مرکز اورژانس استان، همزمان با میلاد‌ امام رضا(ع) به صورت رسمی به بهره برداری رسید و آماده خدمت رسانی به مردم جزیره هرمز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ارائه خدمات اورژانسی به بیماران و مصدومان احتمالی در استان است و امروز خرسندیم که از مدرن ترین آمبولانس های دریایی منطقه را دراختیار داریم.

دکتر فرشیدی با اشاره به امکانات پیشرفته پزشکی موجود در این آمبولانس افزود: این شناور از نوع فوق پیشرفته بوده و با دارا بودن امکانات و تجهیزات کامل پزشکی و اورژانسی برای رسیدگی به بیماران در مسیر جزیره هرمز به قشم و بندرعباس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: این آمبولانس از قابلیت حمل سه بیمار به طور همزمان در شرایط عادی و 5 بیمار در شرایط بحرانی برخوردار است و به نوعی یک آی.سی.یو متحرک به شمار می رود.

فرماندار شهرستان بندرعباس، در حاشیه مراسم تحویل، درخصوص ویژگی آمبولانس مذکور گفت: این آمبولانس یک آمبولانس دریایی فوق‌پیشرفته است که به جابجایی بیماران اورژانسی کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

عزیزاله کناری گفت: یکی از خواسته های دیرینه مردم جزیره داشتن یک آمبولانس دریایی بود که به جابجایی بیماران بدحال به شهر بندرعباس در اسرع وقت کمک کند، لذا به یاری خدا و پیگیری مسئولان و استاندار هرمزگان این امر محقق شد.

کناری تصریح کرد: به جهت اهمیت جزیره هرمز، از مجموعه سه آمبولانس دریایی خریداری شده یک آمبولانس به جزیره هرمز اختصاص داده شد.

بخشدار جزیره هرمز نیزگفت: آمبولانس دریایی مذکور مجهز به تمام سیستم و تجهیزات اورژانس روز دنیا است که امکان انجام اقدامات اولیه برای نجات مجروحان در آن امکان‌پذیر است.

سید مجدالدین حسینی تصریح کرد: این آمبولانس دریایی قابلیت حمل هم‌زمان سه بیمار اورژانسی و ۵ بیمار غیر اورژانسی، دو خدمه و هشت همراه را دارد و تجهیزات داخلی آن نیز بر اساس استانداردهای لازم برای حمل بیمار در آمبولانس دریایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رزمایش ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای جنوبی چین

ی تیر 15 , 1399
به گزارش مرین‌پرس، روز شنبه ۱۴ تیر (چهارم ژوئیه) با اعلام خبر مانور دو ناو هواپیمابر “یو اس اس نیمیتز” و “یو اس اس رونالد ریگان” احتمال تنش میان ایالات متحده و چین افزایش یافت. آدمیرال جورج ویکوف، فرمانده این ناوگروه جنگی به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: «هدف این […]