آمبولانس دریایی جزیره هرمز به بهره برداری رسید

همزمان با میلاد‌ امام رضا(ع)، آمبولانس دریایی جزیره هرمز با حضور مسئولین مربوطه به بهره برداری رسید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، آیین الحاق آمبولانس دریایی جزیره هرمز با حضور دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، فرماندار بندرعباس، معاونین توسعه و درمان دانشگاه، بخشدار و شورای شهر هرمز، رییس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس و رییس مرکز اورژانس استان، همزمان با میلاد‌ امام رضا(ع) به صورت رسمی به بهره برداری رسید و آماده خدمت رسانی به مردم جزیره هرمز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ارائه خدمات اورژانسی به بیماران و مصدومان احتمالی در استان است و امروز خرسندیم که از مدرن ترین آمبولانس های دریایی منطقه را دراختیار داریم.

دکتر فرشیدی با اشاره به امکانات پیشرفته پزشکی موجود در این آمبولانس افزود: این شناور از نوع فوق پیشرفته بوده و با دارا بودن امکانات و تجهیزات کامل پزشکی و اورژانسی برای رسیدگی به بیماران در مسیر جزیره هرمز به قشم و بندرعباس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: این آمبولانس از قابلیت حمل سه بیمار به طور همزمان در شرایط عادی و 5 بیمار در شرایط بحرانی برخوردار است و به نوعی یک آی.سی.یو متحرک به شمار می رود.

فرماندار شهرستان بندرعباس، در حاشیه مراسم تحویل، درخصوص ویژگی آمبولانس مذکور گفت: این آمبولانس یک آمبولانس دریایی فوق‌پیشرفته است که به جابجایی بیماران اورژانسی کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

عزیزاله کناری گفت: یکی از خواسته های دیرینه مردم جزیره داشتن یک آمبولانس دریایی بود که به جابجایی بیماران بدحال به شهر بندرعباس در اسرع وقت کمک کند، لذا به یاری خدا و پیگیری مسئولان و استاندار هرمزگان این امر محقق شد.

کناری تصریح کرد: به جهت اهمیت جزیره هرمز، از مجموعه سه آمبولانس دریایی خریداری شده یک آمبولانس به جزیره هرمز اختصاص داده شد.

بخشدار جزیره هرمز نیزگفت: آمبولانس دریایی مذکور مجهز به تمام سیستم و تجهیزات اورژانس روز دنیا است که امکان انجام اقدامات اولیه برای نجات مجروحان در آن امکان‌پذیر است.

سید مجدالدین حسینی تصریح کرد: این آمبولانس دریایی قابلیت حمل هم‌زمان سه بیمار اورژانسی و ۵ بیمار غیر اورژانسی، دو خدمه و هشت همراه را دارد و تجهیزات داخلی آن نیز بر اساس استانداردهای لازم برای حمل بیمار در آمبولانس دریایی است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رزمایش ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریای جنوبی چین

ی تیر 15 , 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش مارین‌پرس، روز شنبه ۱۴ تیر (چهارم ژوئیه) با اعلام خبر مانور دو ناو هواپیمابر “یو اس اس نیمیتز” و “یو اس اس رونالد ریگان” احتمال تنش میان ایالات متحده و چین افزایش یافت. آدمیرال جورج ویکوف، فرمانده این ناوگروه جنگی به روزنامه وال استریت […]

شاید برای شما جالب باشد