مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > سیستان و بلوچستان > ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت+فیلم
کد خبر: 7356 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت:

ششمین کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت+فیلم

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ششمین کشتی حامل محموله گندم اهدایی کشور هندوستان به مردم افغانستان در قالب ۳۵۵ کانتینر در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

کشتی گندم اهدایی در بندر چابهار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، بهروز آقایی اظهار کرد: کشتی کاشان حامل  ۳۵۵ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت و وزن تقریبی ۸۸۷۵  تن از محموله گندم ترانزیتی اهدایی هند به افغانستان طبق برنامه از پیش تعیین شده وارد بندر شهید بهشتی و بلافاصله پس از پهلودهی عملیات تخلیه آن آغاز شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه این ششمین پارت از محموله ۷۵ هزار تنی ترانزیتی کمک های انسان دوستانه دولت هند به افغانستان از طریق بندر چابهار است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن گندم اهدایی هندوستان در قالب پنج محموله از طریق این بندر استراتژیک وارد و به صورت حمل یکسره از طریق مرز میلک – زرنج به افغانستان منتقل شده است.

آقایی با اشاره به ورود دیگر محموله های کمک های انسان دوستانه هند به افغانستان از طریق دروازه ملل در ماه های آینده، اذعان کرد: در حالی شاهد رونق صادرات و واردات در بندر شهید بهشتی چابهار هستیم که اقتصاد همه کشورهای جهان تحت تأثیر اپیدمی کرونا ویروس قرار گرفته است.

وی با اشاره به خروج این محموله پس از انجام تشریفات گمرکی از بندر چابهار به مرز افغانستان، اضافه کرد: با توجه به روند انتقال گندم ترانزیتی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی و به منظور افزایش صادرات، ترانزیت و کاهش هزینه های حمل و نقل، کانتینرهای حامل محموله گندم با حمل دو سر بار در مسیر برگشت برای انتقال بار ترانزیتی صادراتی افغانستان به هند استفاده می شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان با بیان اینکه بندر چابهار نزدیکترین مسیر ترانزیتی هند به افغانستان و سایر کشورهای حوزه CIS است، خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به میزان تجارت هند با افغانستان و نیاز این دو کشور به مسیر مواصلاتی دریایی، این بندر استراتژیک مناسب ترین گزینه برای دو طرف محسوب می شود.


منبع: ایسنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناوهای هواپیمابر آمریکایی به دریای چین جنوبی برگشتند

ش تیر 28 , 1399
نیروی دریایی آمریکا امروز (جمعه) اعلام کرد، برای دومین بار در دو هفته گذشته، آمریکا دو ناو هواپیمابر خود را در دریای چین جنوبی مستقر کرده است.
ورود ناوشکن آمریکایی به دریای جنوبی چین