مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > رد شکایت رئیس پیشین انجمن مهندسی دریایی ایران
کد خبر: 5482 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

دبیر انجمن مهندسی دریایی ایران خبر داد:

رد شکایت رئیس پیشین انجمن مهندسی دریایی ایرانزمان مطالعه: 2 دقیقه

محمدامین فیض چکاب، از رد شکایت رئیس پیشین انجمن مهندسی دریایی ایران بر علیه رئیس و دبیر فعلی این انجمن خبر داد و تاکید کرد که این شکایت هم، همانند گذشته با ادله حقوقی محکم رد شده است.

به گزارش مرین‌پرس،دبیر انجمن مهندسی دریایی ایران توضیح داد: در روزهای پایانی آذرماه سال جاری، دادسرا قرار نهایی خود را مبنی بر منع تعقیب در خصوص شکایت سعید سیف به عنوان رئیس سابق با موضوع نقض حقوق دارنده علامت تجاری، جعل و استفاده از سند مجعول صادر کرد. 

وی با اشاره به ادله و اسناد محکم و مستند ارائه شده و نیز نامه دفتر رییس جمهوری گفت: در نامه دفتر محترم رئیس جمهور، حسین ابراهیم زاد فاضل به عنوان رئیس هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران نام برده شده است. همچنین در قرار اصداری به تاییدات مکرر انتخابات توسط وزارت علوم استناد شده و بدین نص بیان شده است که متهمین (رئیس و دبیر انجمن) از اعضا هیات مدیره انجمن هستند و در واقع از علامتی که نسبت به آن محق هستند استفاده می‌کنند و بزه ای در این امر رخ نداده است. 

وی افزود: سعید سیف (رئیس هیات مدیره پیشین انجمن مهندسی دریایی ایران) پس از آن‌که با چهار مرتبه تایید انتخابات مورخ 26/05/1395 و نیز تایید هیات مدیره جدید از سوی وزارت علوم مواجه شد مبادرت به طرح شکایت علیه این وزارتخانه به خواسته ابطال و الغای نامه وزارت علوم به ثبت شرکت‌ها جهت ثبت اسامی هیات مدیره جدید کرد. در مرحله بدوی انجمن به عنوان وارد ثالث تبعی به پرونده ورود پیدا کرد و ادله انجمن مورد قبول شعبه بدوی قرار گرفت و این شعبه با این استدلال که تخلفی از مقررات از ناحیه وزارت علوم به وقوع نپیوسته است به صورت ضمنی بیان داشت که انتخابات 26/05/1395 قانونی و صحیح برگزار شده است و حکم به رد شکایت رئیس پیشین صادر کرد.

فیض اضافه کرد:  پیرو تجدیدنظر خواهی سیف، پرونده در حال حاضر در شعبه 26 تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی است، آرای مراجع قضایی و دستور دفتر ریاست جمهوری که نشان دهنده قانونی بودن انتخابات 26/05/1395 ضمیمه  پرونده شده است و منتظر رای دادگاه هستیم.

دبیرانجمن همچنین به طرح شکایت پیشین سیف در خصوص استفاده از لوگو و نام انجمن مهندسی دریایی ایران و اعلام شماره تلفن غیر مرتبط با انجمن بر علیه مسوولان فعلی انجمن گفت: دادسرای جرائم رایانه ای و فناوری تهران در مورد این شکایت آقای سیف نیز در تاریخ 25/09/1397  قرار قطعی منع تعقیب صادر کرد.

فیض اضافه کرد: همایش و نمایشگاه صنایع دریایی ایران در راستای دستور ریاست جمهوری و اجازه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همانند سال گذشته توسط هیات مدیره قانونی انجمن مهندسی دریایی ایران به ریاست حسین ابراهیم زاد فاضل برگزار می شود و مراجعات مکرر محمد سعید سیف (رئیس پیشین انجمن) به ارگان‌های مختلف سبب گردید که تعیین تکلیف نهایی در خصوص همایش و نمایشگاه گفته شده توسط نامه دفتر ریاست جمهوری به وزرا صمت و علوم معین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت فرصت‌آفرینی در حوزه دریایی کشور/ ساخت شناورهای گردشگری در دوران تحریم

ج دی 6 , 1398
با تاکید بر این‌که در زمان تحریم در حوزه دریایی باید فرصت‌آفرینی کنیم و به عنوان مثال شناورهای گردشگری را بسازیم، گفت: بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ارسال شده است.