مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > ظرفیت‌های تشکلی را نادیده نگیرید
کد خبر: 5519 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران:

ظرفیت‌های تشکلی را نادیده نگیریدزمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران عنوان کرد: تجربه ثابت کرده در دنیای امروز کار تشکلی و مردم جواب می‌دهد و برپایه همین اصل ما نیز باید بیش از گذشته نقش برای تشکل‌ها و انجمن‌ها قائل شویم.

به گزارش مرین‌پرس، حسین ابراهیم زاد فاضل در جلسه کمیته دانشجویی بیست و یکمین همایش صنایع دریایی ایران گفت: توسعه مقوله‌ای است که بیش از گذشته باید به آن توجه کنیم و توسعه هم از مسیر بخش خصوصی و تشکل‌های تخصصی می‌گذرد.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده در دنیای امروز کار تشکلی و مردم جواب می‌دهد و برپایه همین اصل ما نیز باید بیش از گذشته نقش برای تشکل‌ها و انجمن‌ها قائل شویم. دولت‌ها در کشورهای دیگر با پذیرش نقش قانونگذاری، سهم خود را در اقتصاد به حداقل رسانده‌اند.

فاضل افزود: برپایه تجربیات جهانی، ما باید دائما کار انجمنی را تمرین کنیم و از همین دوران دانشجویی نیز باید کار تشکلی شروع و تمرین شود. انجمن هم سال‌هاست با مشارکت دانشجویان همایش خود را برگزار می‌کند و این امر باید به صورت مداوم ادامه یابد.

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران پیشنهاد کردکه دانشجویان با تجمیع توان علمی خود، برای راه‌اندازی واحدهای کوچک و کارآفرینی اقدام کنند تا در این حوزه باتجربه شوند. چرا که امروز تفکر کارمندی از بین رفته و بیش از گذشته کارآفرینی مطرح و پیشرو است.

مطالعه کنید و کارآفرین باشید

محمد مونسان استاد دانشگاه مالک اشتر نیز در این جلسه با معرفی کتاب‌های جدید مانند پدر دارا، پدر نادار، گفت: امروز تفکر تفکر کارآفرینی است و دانشجویان امروز هم باید به این موضوع اشراف داشته باشند که دیگر تنها اشتغال مهم نیست و باید با کارآفرینی ضمن این که خودشان به کار و حرفه‌ای مشغول شوند، زمینه برای اشتغال دیگران نیز فراهم شود.

استاد دانشگاه مالک اشتر خطاب به دانشجویان گفت: دانشجو صرفاً با تکیه بر دانش دانشگاهی خود نمی‌تواند در کار و حرفه خود موفق باشد و باید با مطالعه، دانش لازم برای ورود به بازار کار را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انتقاد از عدم توجه به بخش دریا و حوزه دریایی

پ دی 12 , 1398
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی عنوان کرد: با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی نمی‌توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.