مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > دنیا به قدرت دریایی ایران اذعان دارد
کد خبر: 5522 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

جانشین وزیر دفاع در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی:

دنیا به قدرت دریایی ایران اذعان داردزمان مطالعه: 2 دقیقه

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی با اشاره به طراحی و ساخت انواع شناور‌های سطحی و زیرسطحی در سازمان صنایع دریایی گفت: دنیا امروز به قدرت دریایی ایران اذعان دارد.

به گزارش مرین‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «قاسم تقی‌زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی که در محل مرکز نمایشگاه‌‌های جزیر قشم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه دستاورد‌های بزرگ و بومی صنعت دریایی وزارت دفاع و سایر سازمان‌ها ارائه شده، که خود گویای پیشرفت و شکوفایی صنعت دریایی کشور است.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک و همکاری وزارت دفاع با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با ۹۳ دانشگاه و بیش از ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در جهت تحقیق و توسعه پایدار همکاری و تعامل دارد و ما معتقدیم که همان‌گونه که تا به امروز با اتکا به توان داخل توانسته‌ایم به رشد و شکوفایی برسیم با تلاش و همکاری بیشتر با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور نیز می‌توانیم به توسعه پایدار دست یابیم.

سردار تقی‌زاده گفت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ازجمله مجموعه‌هایی است که دفاتر توسعه و مراکز آینده‌پژوهی را توسعه داده و ما مفتخریم که امروز به مردم شریف ایران این خبر خوش را بدهیم که تمامی تولیدات مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع حاصل تلاش و کوشش و پشتکار کارکنان، دانشمندان و جوانان غیور و آینده‌دار میهن اسلامی است.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به برنامه‌های آتی وزارت دفاع در جهت توسعه صنایع دریایی تصریح کرد: مراکز تحقیق و توسعه در سازمان‌های مختلف وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با آینده‌نگری و اتکا به دانش و توان داخلی و مجموعه‌های دانش‌بنیان در حال طراحی و تولید تمامی تجهیزات و شناور‌های مورد نیاز نیرو‌های مسلح و صنعت دریایی هستند و این مسیر با قدرت و سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: ما در زمان صلح موفق شدیم با حمایت دولت و همه عزیزان در بخش‌های مختلف کشور تجهیزات، امکانات و شناور‌های نظامی و تجاری را تولید کنیم و امروز با لطف و عنایت خداوند متعال به یک قدرت دریایی که جهانیان به آن معترف هستند، تبدیل شده‌ایم؛ البته این مسیر باید با سرعت و قدرت بیشتری ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تکیه بر توان دانشجویان؛ راهکار برون رفت از وضعیت فعلی

چ دی 11 , 1398
رئیس کمیته دانشجویی انجمن مهندسی دریایی ایران گفت: برای برون رفت از وضعیت فعلی رکود و مقابله با معضلات بیکاری و تحریم‌ها باید بیش از گذشته بر توان و ظرفیت نیروهای دانشگاهی و دانشجویان تکیه کرد.